Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Villanyszerelőkhöz lenne pár...

Fabu kérdése:

Villanyszerelőkhöz lenne pár kèrdèsem,ha megfogom egy háztartasi kisgèpnèl a fázist othon a panel konyhámba,ès gumitalpu cipőben állok akkor is megüt az áram?Illetve ekkor leold a fi relè?Ha igen akkor a hibaáram a papucson keresztül folyik?

Figyelt kérdés

júl. 11. 07:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%

Inkább a tapasztalatomat mondom. Nekem eddig mindegy milyen talpúban voltam, mindig megbaxott (tehát érztem).

A fi-relé akkor old le, ha a hibaáram meghaladja 30mA-t (ez az általános, de lehet eltérö).

Ha csak 5-10 mA folyik azt is fogod érzni, de nem old le.


Itt össze van kb. foglalva, mekkora áramot mennyire lehet érezni:

[link]

júl. 11. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
20%

"A fi-relé akkor old le, ha a hibaáram meghaladja 30mA-t"

A (30 mA névleges kioldóáramú) fi-relé akkor old le, ha a hibaáram meghaladja a 15 mA-t.


"Ha igen akkor a hibaáram a papucson keresztül folyik?"

A hibaáram két párhuzamos ágon folyik: Egy része a papucson keresztül, másik része a talp és a föld közötti kapacitáson keresztül.

júl. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
63%

"A hibaáram két párhuzamos ágon folyik: Egy része a papucson keresztül, másik része a talp és a föld közötti kapacitáson keresztül."


Nem folyik párhuzamos ágon. Miután a papucs valójában egy "áramköri elem", nincs értelme szétszedni imaginárius és valós részre (ellenállás és kapacitás). Inkább egy kapacitív jellegü impedanciáról beszélhetünk.


"A (30 mA névleges kioldóáramú) fi-relé akkor old le, ha a hibaáram meghaladja a 15 mA-t."


Ezt mire alapozod?

júl. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
0%

"Nem folyik párhuzamos ágon."

Már hogyne folyna.


"Miután a papucs valójában egy "áramköri elem", nincs értelme szétszedni imaginárius és valós részre (ellenállás és kapacitás)."

Már hogyne lenne értelme.


"Ezt mire alapozod?"

Az ÁVK szabványra... :D :D :D

júl. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
76%

"Már hogyne folyna."

Tessék, itt egy gumipapucs, kérlek rajzold be, hol folyik a valós és hol az imaginárius rész?


[link]


"Már hogyne lenne értelme."

Max akkor, ha valaki nem tud számolni az Euler formulával, és szét kell szedni algebraira.


"Az ÁVK szabványra... :D :D :D"

"ÁVK-szabvány", ez nem meghatározás. Vannak MSz., ISO, DIN, VDE szebványok, szabványszámmal.

Segítenél? Be tudnád linkelni (vagy másolni) a vonatkozó részt?

A magyar szabványokat nem ismerem, kerestem, de nem találtam, hogy mi értelme van határáram megadásának, amelynek a felénél már leold.


Itt nem látok semmit erröl:

[link]

júl. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%

"rajzold be, hol folyik a valós és hol az imaginárius rész?"

Minek? Párhuzamosan van kötve az ellenállás és a kapacitás.


"Max akkor, ha valaki nem tud számolni az Euler formulával, és szét kell szedni algebraira."

Akkor mégis? :D Miért kéne algebrai alakra áttérni? Mindhárom alak ugyanazt a mondanivalót kell, hogy jelezze.


"Itt nem látok semmit erröl:"

Nos, akkor még alaposabban kéne nézned.

júl. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
77%

"Párhuzamosan van kötve az ellenállás és a kapacitás."

Nincs semmi párhuzamosan kötve, mivel elméleti helyettesítöképrül beszélünk.


"Nos, akkor még alaposabban kéne nézned."

Segítséget kértem, nem félrebeszélést.

júl. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
63%

Közben megtaláltam máshol "Im Falle des Einsatzes eines Fehlerstromschutzschalters mit einem Bemessungsdifferenzstrom von IΔN = 30 mA liegt dieser Bereich zwischen IΔN = 15 mA und IΔN = 30 mA."


"Egyéb esetek: túl érzékeny... 30 mA-es valahol 15 és 30 között old a szabvány szerint. Ahogy sikerül. :) De a 15 mA is sok."

[link]


Tehát nem leold, hanem leoldhat. Nem ugyanaz.

júl. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%

"Nincs semmi párhuzamosan kötve, mivel elméleti helyettesítöképrül beszélünk."

Mely elméleti helyettesítő kép egy párhuzamosan kapcsolt ellenállás és kapacitás. Sorosan ugye nem lehet. Harmadik eset meg nincs.

júl. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
63%

"Mely elméleti helyettesítő kép egy párhuzamosan kapcsolt ellenállás és kapacitás."

Ezt viszont sosem vontam kétségbe. :)

júl. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!