Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Vannak-e olyan nevesített...

U. Xorter kérdése:

Vannak-e olyan nevesített problémák vagy általánosabban problémaosztályok, amikkel nincs értelme foglalkozni, mert a leírásuknak úgy is akkora tárigénye van, ami sosem fog rendelkezésre állni?

Figyelt kérdés
Tehát ha egy probléma inputját/megoldását a legegyszerűbben/legtömörebben szeretnénk megadni, és a leírása még így is kezelhetetlenül nagy, akkor talán érdemes elgondolkodni, hogy mit kezdhetnénk velük. Lehet gondolni eldöntési problémákra (ott nyilván nem az output tárigénye az izgalmas), keresési, számlálási vagy függvényproblémákra.

jún. 17. 22:07
 1/9 anonim ***** válasza:
56%
A világegyetem szimulációja kb. egy ilyen feladat!
jún. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nincs, ehhez tudnod kelle mekkora lesz a max tár.
jún. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
65%

„Vannak-e olyan nevesített problémák vagy általánosabban problémaosztályok, amikkel nincs értelme foglalkozni”

Igen, ez a probléma U. Xorter. A semmibe vezető, értelmetlen kérdéseidnek a megoldására a világon rendelkezésre álló összes tárhely sem lenne elegendő és a jövőben sem lesz elegendő.

jún. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"Nincs, ehhez tudnod kelle mekkora lesz a max tár."

Azt lehet tudni, legalábbis elméletben, az általunk belátható világegyetemben lévő anyagmennyiség, minusz a számítógép ami számolni fog, és minusz U.Xorter (és esetleg némi szkafander, kaja, ilyesmik). Ennyivel lehet számolni maximálisan (kb. 10^80 atom).

jún. 18. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

4 Elméletben se tudjuk hogy mi egyáltalán a belátható univerzum nagy része. (sötét anyag, sötét energia) Ezenkivül a belátható universum folyamatosan nagyobb, és tippelni se tudunk hogy végtelen vagy nem. Eze mellet vannak gyorsabb kölcsön hatások mint a fény ami miatt mégkevésbé lehetséges egyáltalán tippelni felső korlátra.


Amúgy honnan tudod hogy a jövöben nem leszünk képesek az atomokat elkoto elemeket számitási egységnek használni? Honnan tudod hogy a kvarkok nem e álnak még kisseb egységekből és azok is még kissebb egységekből?

jún. 18. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"Elméletben se tudjuk hogy mi egyáltalán a belátható univerzum nagy része."

Értsd úgy, hogy az univerzumban a kérdés céljára jelenleg rendelkezésre álló anyagtömeg, tehát "hagyományos" anyag.


"Ezenkivül a belátható universum folyamatosan nagyobb, és tippelni se tudunk hogy végtelen vagy nem."

A belátható univerzum valóban folyamatosan egyre nagyobb, viszont egyre kevesebb anyagot tartalmaz. A belátható univerzum pedig pontosan akkora, amekkorát éppen belátunk belőle - ebből eredően véges, és nem végtelen méretű.


"Eze mellet vannak gyorsabb kölcsön hatások mint a fény"

Tudnál egy ilyet mondani kérlek, kíváncsivá tettél.


"Amúgy honnan tudod hogy a jövöben nem leszünk képesek az atomokat elkoto elemeket számitási egységnek használni? Honnan tudod hogy a kvarkok nem e álnak még kisseb egységekből és azok is még kissebb egységekből?"

Nem tudom lesz-e ilyen vagy sem, de szerintem ez a feltett kérdés szempontjából irreleváns, hiszen a kérdés ma (tegnap) született, nem a jövőben.

jún. 18. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

-Nem tudo rola hogy bármilyen eloszlást felfedeztek a galaxisok elrendeződésében. Van róla valami anyagod?


-Fénynél gyorsabb jelenségek amiről tudok.

-kvantummechanikai összefonódás

https://www.youtube.com/watch?v=IJQ2-qBFLjQ

-A Világegyetembe messze lévő pontok gyorsabban távolodnak egymástól fénysebességnél.

-Az ösrobbanás is fénysebesség fölötti sebességet feltételez.


-A kérdésben az szerepel "ami sosem fog rendelkezésre állni?". A soha számomra nem azt jelenti hogy "ma (tegnap)"

jún. 18. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Minden korban vannak ilyen problémák. Ezek előre viszik a technikát és a gondolkozást. Amikor kezdtem tanulni - a 80-as években - az informatikát ilyen példa volt a helyesírás ellenőrző. A sok szó hatalmas tárhelyet foglal és hogy adod meg a ragozási, képzési szabályokat? A 90-es években megoldották.

Biztosan van egy rakás ilyen kérdés. A részfeladatok megoldásával, a technika és a feldolgozási módok fejlődésével azonban sok ilyen kérdés megoldhatóvá válik.

Egy határ után az a kérdés, hogy érdemes-e magával a problémával foglalkozni, vagy célravezetőbb egy leegyszerűsített modell közelítő eredményeit használni.


Egy triviális példa:

Újra kellett számolnom a költségeimet. Szépen felsoroltam az adókat, amortizációkat egyebeket. A cipőm egy órára jutó kopását azonban már kihagytam, mert az eredményt érdemben nem befolyásolta. (fél évente veszek egy cipőt. 30 000 Ft Egy fél év kb 180 nap 30 000/180/24= 6 Ft 94 fillér )

jún. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
55%

Emberek! A probléma alapvető tulajdonsága, hogy valakinek eszébe jut. Ha nem áll rendelkezésére elegendő tár (se a z agyában se kiegészítő tárakban), akkor az a probléma nem létezik, hiszen még nincs megfogalmazva. Aki erről azt hiszi, hogy létezik, az orvosi eset. Mert megnevezni valamit, amiről fogalmunk sincs, mi más lenne, mint orvosi eset.


Tehát itt egyetlen dolog van, amivel foglalkozni érdemes. hogyan segíthetünk egy orvosi eseten.

jún. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!