Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A gízai fennsík 3 nagy piramis...

A gízai fennsík 3 nagy piramisa olyan hatalmas (több millió tonna kőtömb) és olyan jól kivitelezett (égtájakhoz való tájolás, az aranymetszés aránya), hogy az egyiptomiaknak vagy modern munkagépeik és technológiáik voltak, vagy nem az ő alkotásaik?

Figyelt kérdés
És ez így felveti annak a lehetőségét, hogy akkor léteznie kellett valamikor egy, az ipari forradalom szintjét elérő ősi civilizációnak (nem, még véletlenül sem az Atlantisz, azok tengeralattjárókat és repülőgép-hordozókat csináltak volna), aminek a most (általánosan elfogadott) történelmi korszakolás alapján az "őskorban" kellett fennállnia?

máj. 25. 01:57
1 2
 1/14 A nagy Levin ***** válasza:
88%

Megvoltak a csillagászati ismereteik, és a technikai tudásuk is ahhoz, hogy megépítsenek pár piramist, (mint látható). Nem kell mindjárt a földönkívüliekre, vagy ősi civilizációkra gondolni.

A kérdésed magyarázat része meg színtiszta ezotéria.

máj. 25. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%
Nem. Igencsak eltúlzod a teljesítményüket.
máj. 25. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%
Igen, nyilván. Vannak elfogadható teóriák, hogyan épültek, amikkel abszolút kivitelezhetőek voltak akkoriban. De nyilván hihetőbb egy semmi bizonyítékkal nem rendelkező, légbőlkapott elmélet...
máj. 25. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Mojjo ***** válasza:
89%
máj. 25. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
93%

Az építészeti objektumok égtáj szerinti tájolása nem egyiptomi találmány, hanem jóval korábbi. Számos olyan neolitikus körsánc/körárok komplexum ismert (többek között Magyarországon is van jónéhány), amelyek kapuit precízen az égtájak szerint helyezték el. A letelepedett, földművelést folytató közösségek számára létfontosságú volt, hogy meg tudják határozni pl. a téli és nyári napforduló időpontját, mert ilyen módon az évente ugyanakkor ismétlődő csillagászati eseményekhez viszonyítva időzíthették a vetés, aratás stb. kezdetét.


Ami a piramisok építését illeti, nemrég derült ki, hogy a hatalmas kötömböket vízen szállíthatták, ui. a piramisok építésének idején volt egy olyan - mára már betemetődött és eltűnt - Nílus mellékág, amely egészen közel volt a piramisokhoz. Vö.:


[link]

máj. 25. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
71%
Ha egyiptomi törit akarsz olvasni, olvasd Kákosy László professzor úr könyveit. Nekem volt szerencsém még előadását is hallgatni. Ő az MTA tagja volt, tisztességes történész, aki a történettudomány eszközeivel vont le következtetést, nem azt a magyarázatot választotta, ami szerinte izgi vagy jól hangzik.
máj. 25. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 MDaniel98 ***** válasza:
54%
Tudjuk, hogy az ókori egyiptomiak, hogy építették a piramasaikat.
máj. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
14%

Miért kell megtéveszteni a kérdezőt? Nem volt mega tudásuk sem. Mert motivációja sincsen egy őskori embernek piramisokba belekezdeni sem, hiszen frigúja sincsen. Az elemekkel harcol. Minden nap egy küzdelem az életben maradáshoz. Ha vadászik, halászik azt azonnal meg kell enni, nem tudta lefagyasztani mert nem volt hűtője. Ha gyenge volt, nem tudott dolgozni szóval étkezés után mehetett is azonnal. A gízai nagy piramisok nagyon pontosan. Belül pont derékszögűek, egy lapot nem lehet a kövek közé tenni.


Nem lehetett a mai ismereteinkkel sem megépíteni. Olyan rövid idő alatt lerakni annyi követ képtelenség lett volna. Három percenként kellett folyamatosan pakolni a köveket és minek? Egy fáraonak?


A realitás, hogy ezt egy igen magas szinten levő lény vagy gép alkotta. Lehet nem is ember volt. Tudjuk, hogy a kőtömböket öntötték. AZt is tudjuk hogy a tájolása olyan, hogy pont a 20 ezer évvel ezelőtti Orionra néz, amikor ott állt ergo akkor építették. Akkor volt valami esemény- Valószínű kihalási esemény. Az építmény egy energiakonverter volt. Egy bolygórezonátor. Onnan nyertek ingyen energiát, amit még ma sem áll rendelkezésre. Ingyen energia nincsen még ma sem. Azaz fejlettebbek voltak. Van egy sorozat a Netflixen erről. Azt hiszem Élet az emberiség előtt a címe. Ott szépen bemutatják az egészet

máj. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Nekem eddig a Ley vonalas energiafelhasználásos elmélet tűnt leghihetőbbnek. A kőtömböket azt hiszem ott is öntötték, de az anyagok természetes magnesesseget kihasználva mozgatták. Mint a Korall kastélynál is például.
szept. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nekem a piramisok precizitásával kapcsolatban a kedvenc tételem az, hogy a piramis lapjainak a magasságvonalára állított kör kerülete, a mai eszközökkel mérve is pont PI szerese az oldal magasságának. (Nem tudom, hogy a 70-es évek végén, aki ezt a felsorolásba tette, az komolyan gondolta, vagy ő is viccnek szánta, de tetszik)
szept. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!