Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ezzel meg lehetne oldani...

Ezzel meg lehetne oldani jelenlegi világunk energiaszükségletét? (A többi lent.)

Figyelt kérdés

Már régóta gondolkozom azon, hogy hogy lehetne az energiaszükségletünket megoldani azáltal, hogy bekapcsolódunk a világ körforgásában.


Gondolok itt arra:

1. A házakat tetejét megpakolnánk napelemekkel, a gyorsabb folyókat vízerőművekkel, és telepítenénk sok-sok szélerőművet is.


2. A nap hőjét homok-akkumulátorokban is tárolnánk. (Olvastam róla, hogy pl. Németországban sikeresen tesztelték őket, és bár végtelen időkig nem tudják tárolni a hőt, elég sokáig igen.)


3. A szeles, napos napokon megtermelt fel nem használt áramot hidrogén előállítására használnánk.


4. Ha nincs szél, nap és nincs elég energia a homok-akkumulátorokban, akkor a felhalmozódott hidrogén égetéséből származó energiát folyatnánk be a vezetékekbe, de azt használnánk fel autók, repülők és más járművek működtetésére is. (Az elektromos autóktól, amelyeket a jelenlegi technológiával nagyon hosszan kell tölteni, és emiatt hosszú távon használhatatlanok, hidrogénes autókra cserélhetnénk, amelyek éppen úgy nem szennyeznék a környezetet, de könnyen újra lehetne őket tölteni a már kiépített kutaknál, amelyek nem benzint és motorinát adnának, hanem pl. folyékony hidrogént. )


..........

Messze nem vagyok szakértő, azért kérdem, hogy ez a körforgalom hosszú távon működőképes lehetne? Mik a buktatói? Egyáltalán el tudná látni a Föld energiaszükségletét atomerőművek nélkül?

..........


Az ötlet onnan jött, hogy egy olyan regényt tervezek írni, amiben a főszereplők felfedezik az elektromos áramot, és azt, hogy bár mindenféle sz* elégetésével is lehetne belőle termelni, de az hosszútávon negatívan hatna a környezetre, emiatt egy fentebb vázolt körforgásban gondolkoznának.


máj. 5. 22:16
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
27%

„Tetemesen csökkentenünk kell az összes emberi igényt a Föld természeti rendszereivel szemben, a forrásokat igazságosan kell elosztanunk, be kell fektetnünk a természeti és társadalmi tőke megújításába, és korlátoznunk kell – sőt, meg kell fordítanunk – a népesség növekedését olyan eszközökkel, amelyek növelik az igazságosságot, erősítik a közösséget és biztosítják a hozzáférést a családtervezési szolgáltatásokhoz. […] Első látásra megalázó korlátozásnak tűnhet, de meg kell tanulnunk gazdaságunkat úgy szervezni, mint a Föld életfenntartó rendszereinek egyik alrendszerét. Ehhez új mutatókra van szükségünk, s problémáinkról másképp kell gondolkoznunk, azokat másképpen kell megoldanunk, s egymáshoz máshogy kell viszonyulnunk. […]

Az asztronauták az űrben, egy járműbe szorosan bezárva, világosan tudják: jóllétük attól függ, hogy van-e megfelelő készletük oxigénből, üzemanyagból, élelemből, vízből és más lényeges dolgokból. A folyamatok minimalizálása és mindennek az újrahasznosítása alapvetően fontos hosszú távú jóllétük szempontjából. Mivel semmit nem tudnak helyettesíteni, semmit sem dobhatnak el.”

David C. Korten: Gyilkos vagy humánus gazdaság

máj. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 Tatyó ***** válasza:
84%
A valóságban a kapitalista gazdaság energiaigényét hosszútávon semmi sem fogja kielégíteni. Regényedből hagyd ki a "fenntartható fejlődés" maszlagot, helyette egy fenntartható színvonalat határozz meg. Szóval kapitalizmus off.
máj. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:

Ő is próbálkozott ezzel:

https://www.youtube.com/watch?v=qr_3AnEHx38

máj. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!