Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan kell felkészülni egy...

Hogyan kell felkészülni egy háborúra?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, van egy házad, családod, kutyád. Egy világháború esetén gondolom nem Magyarország lenne a célpont, de azért Paksra biztos lezuhanna egy atom. 70 kilométeres távolság elég ahhoz, hogy biztonságban legyek annak a felrobbanásától? Vagy ez leterítené az egész országot? Robbanás után az első 24 óra számít, úgy tudom. Mi az az anyag, ami az Indiana Jonesban volt, amiből a hűtő készült, hogy az ellen tudott állni a sugárzásnak? A pincémet a kertben ki akarom minél biztonságosabbra alakítani. Gondoltam ilyen anyagból bevonom jó vastagon a falakat, bevásároltam rengeteg konzervet. Milyen tippek vannak még amikkel jobbá lehet az esélyeket tenni?
2024. jan. 22. 09:21
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
25%
A Paksi atomerőmű körül a "Sürgős óvintézkedések zónája" (SÓZ) 30 km sugarú. [link] (zöld kör az ábrán)
2024. jan. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
84%
A higiénés feltételek biztosíthatósága lesz egy rövid időn belül az egyik kulcskérdés. Hamar felüti majd a fejét a vérhas, hastífusz, stb. Egyrészt a megfelelő védettséget részben védőoltásokkal előre megszerezheted, másrészt biztosítanod kell a tiszta vizet az étkezéshez és a tisztálkodáshoz. Nem lesz egyszerű feladat az infrastruktúra hiányában.
2024. jan. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Közzétették egyszer a nato magyarországi hidegháborús atomcélpontjait (ahova atomot dobnának). Nem annyira nehéz kitalálni, hogy a katonai repülőterek a fő célpontok. Tököl, Mátyásföld, Debrecen, Taszár, Szombathely, Kunmadaras, Sármellék, Kecskemét, Pápa, Szolnok. Lehet valami kimaradt. Ez a bombázási lista most is létezik, csak az oroszoknál.


Nem indokolatlan háborúra készülni, épp most mondta a UK hadügyminiszter, hogy a postwar helyzetből most léptünk át a prewar helyzetbe. A világ biztonságpolitikai feltételei olyan mértékben megváltoztak, hogy nem esélytelen egy nagy háború kitörése. Annyi szerencse van talán, hogy ez most inkább Ázsiára összpontosul.

2024. jan. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

[link]



Itt azt írják jóval kisebb és gyengébb egy atombomba, mint ahogy a filmek elhitetik velünk

2024. jan. 22. 22:03
 15/21 anonim ***** válasza:

Nem az atombomba a gond!

Ledobnak pár atomot ide-oda az országban. Ok. Kérdés, lesz-e utána áram, lesz-e utána bármi is az országban, Európában, a világon? Ez azért nagyon fontos, mert jelenleg folyamatosan rotyog néhány száz atomreaktor. Ezeket persze le lehet állítani, de van egy kis gond velük utólag is! Fukushimában is volt olyan reaktor, amit már a cunami előtt jóval leállítottak karbantartás miatt, mégis leolvadt. Miért? Mert a reaktorban nem tud leállni teljesen a reakció, azt még akár évekig hűteni kell, különben a saját hőtermelésétől leolvad. Na most akkor gondold végi, ha csak a reaktorok tizedében nem tudják biztosítani a hűtést éveken keresztül folyamatosan a globális összeomlás után, mennyi radioaktív szennyezést fognak a bolygóra okádni?

Egyébként az atomenergia biztonságos... vagy... öööö...

2024. jan. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
49%
"Mert a reaktorban nem tud leállni teljesen a reakció" -> Maga a láncreakció leáll. A láncreakcióban létrejövő elemek további radiokatív bomlása nem áll le.
2024. jan. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
#16 Igaz, pontatlanul fogalmaztam, de a végeredményen nem változtat. Ott állunk majd áram, üzemanyag, alkatrészek, szakemberek és szakismeret hiányában egy egyre melegebb reaktor mellett, és nem egy ilyen hely lesz a bolygón, hanem több száz... De legalább nem nagyon fogunk róla tudni, mert a kommunikáció sem fog jól működni.
2024. jan. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
74%

Kérdező, a robbanás és a radioaktív sugárzás pusztítása eltörpül az utána kialakuló társadalni káoszhoz képest.

Megszűnnek a közművek, rendőrség, kórházak, gyógyszerellátás, milliók kényszerülnek menekült táborokba, a törvények helyét az erőszak veszi át. Akár hosszú évekre. Ez az igazi probléma, ami ellen nem tudsz védekezni pár száz konzervvel.

A nagyhatalmakat sem az tartja vissza a rakéták lövöldözésétől, hogy meghal pár millió ember. Hanem az, hogy akik maradnak az egy irányíthatatlan őrjöngő tömeg lesz. A kiszámíthatlan tömegtől irtózik minden vezető.

Most nem akarok aktuálpolitizálni, de nézd meg Putyint: tűzzel-vassal az abszolult uralomra törekszik. Egy anarchiába fulladó országot nem lehet uralni.

2024. jan. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Remek! Miután megoldottál minden, a sugárzásra és egyebekre vonatkozó problémát, beleértve a világháború tényét, már csak egy aprócska dolgon érdemes eltöprengened.


Mit fogsz enni inni néhány nap múlva? Honnan szerzed be? Miből gondolod, hogy jut neked belőle? A többit most meg se említem. Az élet egy folyamat. A teljes ciklusban érdemes gondolkodni, különben nullát ér, hogy nem egy villanás alatt enyésztél el.

2024. jan. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:

# 14 Az atombomba elég gyenge és kicsi, igen. Pl egy hidrogénbombához képest. A cár bomba pl azonnal elvinné az ország felének a népességét...

[link]

2024. jan. 24. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!