Mennyire kell tudnia egy igazságügyi műszaki szakértőnek a fizikát, matematikát?
Figyelt kérdés
2023. nov. 2. 12:46
1/7 anonim válasza:
Illene nagyon jó egyetemi szinten értenie hozzá.
2/7 anonim válasza:
A számla öszeadásához is érteni kell...
3/7 anonim válasza:
1/2 válaszadónak üzenem első sorban. Milyen egyetemről beszélünk? Olyan egyetemről, ahol nem kérnek idegen nyelvből vizsgaigazolást? Vagy olyan egyetemről, ahová be lehet jutni kettes és hármas matematikai osztályzattal? Biztos volna, hogy gépészeti, statikai, termodinamikai, ábrázológeometriai, informatikai stb. tudásra nem volna igény egy "általános műszaki kérdés" igazságos megítéléséhez? Szerintem nagyon is volna. De ha egyetemi oklevelet meg lehet szerezni az említett diszciplínák langyos ismeretével is akkor nagyon rossz az irány! Javasolom, hogy mindenki úgy feküdjön egy orvosi műtős ágyra, vagy úgy autózzon keresztül egy új hídon, hogy közben gondoljon arra, hogy ezt a műtétet, vagy ezt a hidat olyan "orvos", vagy olyan "mérnök" végzi, vagy tervezte, aki olyan egyetemen kapott diplomát, amely "egyetem" nincs jegyezve a világ első 500 vagy 1000 egyetemének listáján. Ez méltatlan állapot egy olyan országban, ahol annyi Nobel díjas tudós született, de képtelen volt az itteni "egyetemeken" eljutni a csúcsra.
4/7 anonim válasza:
"igazságügyi műszaki szakértő" Szakirány egyetem elvégzése után (ha jól emlékszem) legalább 5 év szakmai tapasztalat után végezheti el a megfelelő tanfolyamot és utána kaphat engedélyt. Alapvetően már az egyetem elvégzéséhez is szüksége van ezekre a tárgyakr.
5/7 anonim válasza:
Ja, hát oda is kéne a tudás, meg az ész. Nem mindig van. :) Egy szaklapban olvastam tárgyalási idézetként a szakértő ömlengését a sokkoló feszültségéről, melyet a szokásos levegő átütési szilárdsága 21 kV/cm tételből vezetett le. Csakhogy a 21 kV/cm az az effektív érték.
6/7 anonim válasza:
#5 - ráadásul a magasabb feszültségértékeknél jóval bonyolultabb a helyzet, mert a gyakorlatban ha nagyon kis görbületi sugarú az egyik elektróda, akkor az akár egy nagyságrendnyivel is csökkentheti az átütési távolságot. A lokális koronakisülés ionokat juttat a szigetelő térbe, melyek aztán további lavinákat hoznak létre a jóval gyengébben előfeszített térrészben is.
7/7 anonim válasza:
#6 - hibaigazítás:
"akár egy nagyságrendnyivel is NÖVELHETI az átütési távolságot" - logikus!
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!