Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha az atom energia valójában...

Ha az atom energia valójában a legkevésbé környezet károsító és káros anyag kibocsátási energia forrás?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy ha minden biztonsági előírást betartanak és véresen komolyan vesznek akkor igaz hogy gyakorlatilag nincs annál jobb energia forrás ami annyi energiát képes előállítani és annyira kicsit terheli a környezetet? Persze probléma lehet a régi fűtő elemek tárolása de a jelenlegi technologiai szinten ez egy megoldott dolog.
2023. szept. 5. 21:02
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"Az atomban az a jó, hogy éjjel-nappal, szélcsendben és felhők alatt is ugyanakkora teljesítményt produkál."

Kivéve, ha már annyira meleg a Duna vize Paks alatt, hogy lejjebb kell tekerni a naftát...

2023. szept. 5. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

#6 (szept. 5. 22:27)

"De ezt akkor számszerűsítsd és hasonlítsad össze egy másik fajta erőművel pl, szén vagy földgáz esetében ez az érték mennyi?"


Találsz elég anyagot a neten, ha érdekel. Az a szerencsénk, hogy a fosszilis tüzelőanyagok jól hígítják a C14 szennyezést, a világóceánok pedig (még egyenlőre) elnyelik:

[link]


Ha majd egyszer elterjednek a fúziós erőművek, akkor majd komoly erőfeszítéseket kell tenni a C14 emisszió mérséklésére is, hisz a nagy neutronfluxus létrehozza a levegőből ezt a nagyon kellemetlen radioaktív anyagot.

2024. febr. 5. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

"Ha majd egyszer elterjednek a fúziós erőművek, akkor majd komoly erőfeszítéseket kell tenni a C14 emisszió mérséklésére is, hisz a nagy neutronfluxus létrehozza a levegőből ezt a nagyon kellemetlen radioaktív anyagot."


Ezt nem értem, te most a fúziós erőműről beszélsz nem?

Azzal kapcsolatban az volt a mondás hogy az nem is szennyez majd, meg nem is okoz radioaktív hulladékot.

2024. febr. 5. 01:45
 14/14 anonim ***** válasza:

A jelenleg tervezett fúziós erőművek reaktora környezetében is előreláthatóan nagy neutronfluxusokkal kell számolni.


Nyilvánvaló, hogy a szellőzőlevegőből majd vegyileg ki fog kelleni vonni a szenet, és stabil vegyületek formájában azt elrakni valahova minimum 20000 évre. A másik megoldás, hogy a levegőt valamilyen alkalmasabb gázra cseréljük a reaktor környezetében.


A mostani fissziós technika is jelentős radiokarbon-szennyezést produkál, de ez még elviselhető mértékű, főleg hogy az óriási fosszilis eredetű szénemisszió javít a helyzeten.


Az atmoszferikus bombateszteket sem véletlenül tiltották be olyan gyorsan és nemzetközi egyetértéssel, hisz a létező legnagyobb katasztrófa elszennyezni a földi légkört egy biogén kémiai elem radioaktív izotópjával!

2024. febr. 5. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!