Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Valaki meg tudja fejteni ezt...

Valaki meg tudja fejteni ezt a logikai feladványt? Mindig zsákutcába kerülök. Öt ház van, különböző színűek.

Figyelt kérdés

Minden házban él egy-egy ember, mindegyik más nemzetiségű. * Az öt tulajdonos különböző italokat fogyaszt, különféle cigarettát szív és más-más állatot tart.Nincs két olyan tulajdonos, aki ugyanazt az állatot tartaná, ugyanazt a cigarettát szívná, vagy ugyanazt az italt inná. * A brit a piros házban lakik. * A svéd kutyát tart. * A dán teát iszik. * A zöld ház a fehér ház bal oldalán van.A zöld ház tulajdonosa kávét iszik.

* Az a személy, aki Pall Mall-t szív, madarat tart.

* A sárga ház tulajdonosa Dunhill-t szív.

* Az az ember, aki középen lakik, tejet iszik.

* A norvég az első házban lakik.

* Az, aki macskát tart, amellett lakik, aki Blend-et szív.

* Az, aki Dunhill-t szív, amellett lakik, aki lovat tart.

* Az, aki Blue Master-t szív, sört iszik.

* A német Prince-t szív.

* A norvég a kék ház mellett lakik.

* Az, aki Blend-et szív, a vizet ivó szomszédja.


A kérdés: Melyik tart halat?


2008. dec. 30. 04:47
1 2
 11/17 anonim válasza:
Hát... nem tudom.. lehet, hogy Einstein nem erre célzott... elvégre, nem tudhatod, hogy a német tartott halat...mivel a feladványba nem volt megadva, hogy valaki halat tartott... ezáltal a Német nem jó megoldás...mert ha azt kérdezné, hogy ki tartott nyílméreg békát, akkor a feladvány arra is jó lenne nem de?
2014. jún. 22. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:
100%

Az utolsónak van igaza! Ő a 2%-ba tartozik! :) Az információ nem elegendő, a pontos megfejtéshez! :)

A többiek, is ügyesek, de nem a matematikailag biztos választ adták meg, ezért a 98%-ba tartoznak :)

Einstein okosabb volt, mint azt gondoljuk :D

2014. júl. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
én megfejtettem :D
2014. júl. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

"Ilyenkor meg kell kérdezni a HR-st. Úram én is mondok egy találós kérdést: Mi az? Az utcán árulja az az olcsó testét?

-Bizonyára az olcsó prostituáltra gondol.

- Nem talált úram. Az édesannyára gondoltam "


Vááááá, ez DE JÓ!!!

Ezentúl mindig ezt fogom mondani a végén! MINDIG.

És nem fogom elfelejteni (elmondani).. =D

2015. márc. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

A valódik megoldás a dolgok logikai menetének való felismerése lenne. Szerintem csak legenda, hogy a feladvány A. Einsteintől származik, bár ki tudja, olvastam több könyvét, csavaros egy fickó volt, annyi szent.


A megoldáshoz viszont hozzászólnék: kb. negyed óra alatt világosan látható, hogy a német ember állata sora/oszlopa üres. Van egy kérdésünk is, hogy kié a hal.

Ha azon a halmazon értelmezzük, melyben öt állat van, és abból BIZTOSAN az 5. a hal, akkor BIZTOSAN a németé lesz a hal.

A feladat azonban mindegyik elemhez (nemzetiséghez) egy másik elemet (állat) rendel, de ezzel csak azt közli, hogy azok állatok.

Így a megoldás halmazban benne van az, hogy a németnek lehet hala, vagy BIZONYOS állata.

Ekkor azt mondhatjuk, hogy (legyen német=N) N VAGY nem N -> Igaz, hiszen az egyik állítás biztosan igaz lesz rá, de egyidejűleg nem lehet mind a kettő (harmadik kizárás elve).


Ezek után a megoldás (és ez jobban tükrözi az Öreg rafkós gondolkodását): teljesen mindegy, hogy a németé-e a hal, vagy nem, pontosan az egyik állítás igaz a kettő közül, ugyanis nincsen megadva további peremfeltétel, mely alapján egzakt módon meghatározhatnánk!

Köszönöm a figyelmet!

Üdv.: GJV

2015. máj. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Mi köszönjük! :D
2015. máj. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
50%
Én kb. Negyed óra alatt csináltam meg, igen, nekem is a német jött ki :D
2015. júl. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!