Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Valaki meg tudja fejteni ezt...

Valaki meg tudja fejteni ezt a logikai feladványt? Mindig zsákutcába kerülök. Öt ház van, különböző színűek.

Figyelt kérdés

Minden házban él egy-egy ember, mindegyik más nemzetiségű. * Az öt tulajdonos különböző italokat fogyaszt, különféle cigarettát szív és más-más állatot tart.Nincs két olyan tulajdonos, aki ugyanazt az állatot tartaná, ugyanazt a cigarettát szívná, vagy ugyanazt az italt inná. * A brit a piros házban lakik. * A svéd kutyát tart. * A dán teát iszik. * A zöld ház a fehér ház bal oldalán van.A zöld ház tulajdonosa kávét iszik.

* Az a személy, aki Pall Mall-t szív, madarat tart.

* A sárga ház tulajdonosa Dunhill-t szív.

* Az az ember, aki középen lakik, tejet iszik.

* A norvég az első házban lakik.

* Az, aki macskát tart, amellett lakik, aki Blend-et szív.

* Az, aki Dunhill-t szív, amellett lakik, aki lovat tart.

* Az, aki Blue Master-t szív, sört iszik.

* A német Prince-t szív.

* A norvég a kék ház mellett lakik.

* Az, aki Blend-et szív, a vizet ivó szomszédja.


A kérdés: Melyik tart halat?


2008. dec. 30. 04:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Jesszus.D: Ez még megvan?:)

Én 13 évesen csináltam meg. nagynéném hónapokig szenvedett vele mire elfogadta a segítségünket. ő kis papirokra írt mindent és azokat rakosgadta, mert megunta a radirozás. Fejből most nemtudom, megkeresem, mert van papsiron néhány példányom, megcsinálom, és ahogy tudok jövök. de egyszerűbb táblázatot csinálni.

2008. dec. 30. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
91%

Nah, megcsináltam. Nekem az jött ki, hogy a Németé a Hal.


Szín: Sárga Kék Piros Zöld Fehér

Nemzettség: Norvég Dán Brit Német Svéd

Cigaretta: Dunhill Blend Pall Mall Prince Blue Master

Ital: víz Tea Tej Kávé Sör

Állat: Macska Ló Madár HAL Kutya


Remélem, így átlátható.:)

2008. dec. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
86%
Nem éppen úgy mutatja ahogy én leírtam, de a lényeg, hogy minden sín alatt a hozzá tartozó tulajdonai vannak.
2008. dec. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
87%
pontosan:) a német tart halat:D
2008. dec. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Én se tudtam.

Ez Einstein feladványa, és állítólag az emberek 98%-a nem tudja megoldani.

Megoldása itt le van írva:

[link]


Amúgy tényleg a német tart halat.

2009. aug. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
100%
Minket ma ilyennel szívattak egy Assessment Centeres felvételin. Projektmenedzseri melóért. Marha sok köze van hozzá, mi? Nem matematikus vagyok! Sajnos. Lényeg: az adott 20 perc nekem kevés volt, hiába volt papír is. 1 óra alatt talán sikerült volna... Szerintetek stresszhelyzetben 20 perc alatt hány ember tudja ezt átlátni, megfejteni? (Einstein tudtommal nem mondott időt...) Megnéztem volna azt a HR-est, aki ezt állásinterjúra kitalálta, neki mennyi idő alatt sikerülne egy ilyen feladat! :D
2010. febr. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
rosszúl fordították. Az emberek 2 százaléka tudja 5 perc alatt megoldani. Nekem fél óra kellett. 19 F
2010. márc. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
81%

Ilyenkor meg kell kérdezni a HR-st. Úram én is mondok egy találós kérdést: Mi az? Az utcán árulja az az olcsó testét?

-Bizonyára az olcsó prostituáltra gondol.

- Nem talált úram. Az édesannyára gondoltam

D:

2010. márc. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
Én hetedikesen oldottam meg 20 perc alatt (persze papírral :D) és teljesen odavoltam, hogy én most milyen okos vagyok. De az egész kizárásos alapon működik és nincs benne semmi különlegesen nehéz, csak bele lehet kavarodni. Szóval csak idő kell hozzá.
2012. dec. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Shawna_Williams válasza:
60%

7 perc 33 mp alatt csináltam meg, szóval nagyon egyszerű!

14/L

2013. júl. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!