Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Negatív szám akkor sem lehet...

Kisdani19830112 kérdése:

Negatív szám akkor sem lehet pozitív számnak a négyzetgyöke ha a negatív szám négyzetes pozitív szám?

Figyelt kérdés
A szabály kimondja hogy csak az a szám lehet egy pozitív Számnégyzetgyöke, amely a szóban forgó pozitív szám egy kettedik hatványa.

#négyzet #négyzethyök
2023. máj. 17. 23:32
1 2
 11/16 Mojjo ***** válasza:
100%
@10: Olvasd el újra a 8-as hozzászólást.
2023. máj. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
88%

10

„hogy a gyök(9) egyik megoldása a -3.” Nem! Például √x=4 esetén a kiötés az, hogy x nem lehet negatív. Mojjo írta jól. √9=3, egy szám négyzetgyöke a valós számok halmazán nem lehet negatív. Vagy másképpen: a valós számok halmazán negatív szám négyzetgyöke nem értelmezhető. Itt van az y=√x függvény grafikonja:

[link]

Mint láthatod y sehol nem vesz fel negatív értéket. x=9 esetén leolvashatod, hogy y=√9=3 és csak ez a megoldás, a –3 nem.

2023. máj. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Mojjo ***** válasza:
A "gyökvonás eredménye két szám, pluszmínusz akármi" hozzászólóknak mondjuk feladnám házi feladatba, hogy nézzenek rá újra a másodfokú egyenlet megoldókepletére, és magyarázzák már el, hogy mi a fene ott az a "pluszmínusz gyök alatt bé négyzet mínusz négyácé", ha egyszer szerintük a gyokvonás eredménye eleve egy pluszmínusz valami. Nagyon kíváncsi lennék a válaszokra...
2023. máj. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Ha a wikis definíciót ELKEZDEM olvasni:

"A gyökvonás egy matematikai művelet, a hatványozás egyik megfordított (inverz) művelete (a másik a logaritmus). Mikor egy számból n-edik gyököt vonunk ( n ∈ N ; n ≥ 2 {\displaystyle n\in \mathbb {N} ;\;n\geq 2}), olyan számot keresünk, amelyet az n-edik hatványra emelve visszaadja az eredeti számot"


Ez alapján még korrekt lenne a pluszminusz. Nekem is ez volt a fejemben.


De a definíció folytatódik azzal a megkötéssel, hogy csak a pizitív megoldást vesszük figyelembe.

Tehát n-edik_gyök(x^n)=|x|


Amennyire én értem, ez egy matematikai konvenció, így van és kész, nincs mit magyarázni rajta.

A szóbeli definíció ilyen téren eléggé

2023. máj. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
*körülményes.
2023. máj. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok

Köszi 9-es, tényleg azzal kevertem :)

2023. máj. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!