Mennyi ξ=1,2,3,4 esetén a valószínűsége, hogy a toll abban a fiókban van? Nekem valamiért a szórás számításánál negatív érték van a négyzetgyök alatt. M² (ξ) nagyobb, mint M (ξ²)

Öt fiók közül valamelyik kettőben van egy-egy toll. A fiókokat véletlenszerű sorrendben kihúzzuk, amíg meg nem találjuk az egyik tollat. Jelölje ξ a kihúzott fiókok számát. Adja meg ξ eloszlását, számítsa ki a várható értékét és a szórását.
2017. nov. 2. 08:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát erre biztos nem jön ki negatív szám. Valószínűség nem lehet negatív. Az eloszlás meg ugye pluszmínusz. Nem kizárólag mínusz.
2017. nov. 2. 09:38
 2/4 A kérdező kommentje:

P(ξ=1)=2/5

P(ξ=2)=3/5*2/4=3/10

P(ξ=3)=2/4*2/3=1/3

P(ξ=4)=1/3*2/2=1/3

P(ξ=5)=0*2/1=0


E(ξ)=1*2/5+2*3/10+3*1/3+4*1/3=3,333

E²(ξ)=11,111


E(ξ²)=1*2/5+4*3/10+9*1/3+16*1/3=9,933


D(ξ)=gyök(11,111-9,933)=gyök(-1,177)

2017. nov. 2. 09:46
 3/4 anonim ***** válasza:

Rosszul számolod a valószínűségeket, ez abból látszik, hogy P(1)+P(2)+...+P(5)-nek 1-re kell kijönnie, nálad meg nem jön ki.


1 és 2 jó.

3-nál:

3/5*2/4*2/3 = 1/5

(nem talál, nem talál, talál


4-nél:

3/5*2/4*1/3*1 = 1/10

(nem talál, nem talál, nem talál, talál)

5-nél 0

2017. nov. 2. 11:46
 4/4 A kérdező kommentje:
Valóban, köszi :)
2017. nov. 2. 12:05