Öt fiók közül valamelyik kettőben van egy-egy toll. A fiókokat véletlenszerű sorrendben kihúzzuk, amíg meg nem találjuk az egyik tollat. Jelölje ξ a kihúzott fiókok számát. Adja meg ξ eloszlását, számítsa ki a várható értékét és a szórását.2017. nov. 2. 08:26
1/4 anonim válasza:
Hát erre biztos nem jön ki negatív szám. Valószínűség nem lehet negatív. Az eloszlás meg ugye pluszmínusz. Nem kizárólag mínusz.
2/4 A kérdező kommentje:
P(ξ=1)=2/5
P(ξ=2)=3/5*2/4=3/10
P(ξ=3)=2/4*2/3=1/3
P(ξ=4)=1/3*2/2=1/3
P(ξ=5)=0*2/1=0
E(ξ)=1*2/5+2*3/10+3*1/3+4*1/3=3,333
E²(ξ)=11,111
E(ξ²)=1*2/5+4*3/10+9*1/3+16*1/3=9,933
D(ξ)=gyök(11,111-9,933)=gyök(-1,177)
2017. nov. 2. 09:46
3/4 anonim válasza:
Rosszul számolod a valószínűségeket, ez abból látszik, hogy P(1)+P(2)+...+P(5)-nek 1-re kell kijönnie, nálad meg nem jön ki.
1 és 2 jó.
3-nál:
3/5*2/4*2/3 = 1/5
(nem talál, nem talál, talál
4-nél:
3/5*2/4*1/3*1 = 1/10
(nem talál, nem talál, nem talál, talál)
5-nél 0
4/4 A kérdező kommentje:
Valóban, köszi :)
2017. nov. 2. 12:05