Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Erről a debreceni CATL akkumul...

Erről a debreceni CATL akkumulátorgyárról létezik valamilyen objektív hatástanulmány?

Figyelt kérdés

Ha igen, le lehet tölteni valahonnan?


Elég megosztó manapság ez a dolog és a viták 90%-a agyatlan fröcsögés. Kíváncsi lennék hogy van-e valamilyen átgondolt, objektív tanulmány, hogy milyen következményekkel járna egy ilyen gyár.



2023. jan. 30. 21:10
A kérdező szavazást indított:
Támogatom a debreceni akkumulátorgyárat
Nem tamogatom hogy Magyarországon épüljön fel
Nem tamogatom hogy Debrecenben, de valahol az országban elférne
Mondjon le!
Soros, Brüsszel, szankciók!
Korrupció, Fundan, Orbán!
Egyéb (leírom válaszban)
21 szavazat
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
26%

Keress rá a neten . Addig neked sem probléma amíg nincs a közeledben , kint messze távol kietlen helyeken épülnek itt a 22 legjobb termőtalajra . Gödön sem fizették ki az elbitorolt területeket fillérekert sem, elveszi az állam a beruházónak eladják több kézen vagyonokert . 22 után gombamód lesz ennyi ahogy a multi terjed . A

munkát keleti bérmelosok végzik mint a Keroxba filippinok . Az nem létezik hogy környezetbarat gyár ipariüzem pofázzák de nincs , vizet lop szennyezi és a levegőt . Szhbatta évtizedek óta itt a legtöbb asztmás meg tüdőrákos olajfinomitó hőerőmű .

2023. jan. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
Mitől volt objektív hatástanulmány ?? Bős-Nagymaros úgy lett visszabontva, mintha csupa hülye lakná ezt az országot.
2023. jan. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
57%
Dehogy van. Persze a munkálatokat már elkezdték.
2023. jan. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
75%

Alapvetően a gyárral nem lenne gond. Ezt lehetne nagyon jól csinálni, úgy hogy tényleg ne legyen probléma. A probléma Magyarországgal van. A probléma ott kezdődik hogy itt nem divat hatástanulmányt készíteni. Ha készül is valami, az jobb esetben csak erősen kozmetikázott, rosszabb esetben teljesen hamis adatokat tartalmaz. És gyakran még a hazugságokat is titkosítják. Nem tudom hol éltél az elmúlt 10 évben de jót nevettem a naivitásodon kérdező. Még hogy hatástanulmány, meg letölteni. Itt?!


Dolgoztam hatóságnál, tudom. Ha arra számítasz hogy ők majd az érdekedben cselekednek akkor ki kell hogy ábrándítsalak. Ennek oka részben tudatos (korrupció + politikai vezérlés) részben pedig abból fakad hogy teljesen inkompetensek. Ha csak rajtuk múlna, ezek simán hagynának megdögölni. Durván hangzik de ezt szó szerint kell venni. És akkor ezzel el is jutottunk oda hogy a gyárak jóindulatára vagyunk hagyva. Nekem személy szerint nagyon jó tapasztalatom volt gyógyszergyárakkal. Azok legalább tényleg próbálnak figyelni ezekre, transzparensek, de ez egyértelműen a nyugati mentalitás miatt van.

Kínai cégnél nem lesz ilyen.

2023. jan. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
67%
Egy semmihez sem értő embernek bármit mondhatnak - viszont egy tanult ember maga is képes megítélni a témát úgy, hogy személyesen megismerkedik a technológiai részletkérdésekkel, és személyesen megtekint egy azonos technológiájú üzemet.
2023. jan. 31. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
85%

Az, hogy Gödön betemették a monitor-kutakat az elég ok arra, hogy máshol se épüljön, mert ott is be fogják temetni?

Könnyű Göddel példálózni; csak jó lenne tudni, hogy miért nem a valós szennyezés ellen hisztiznek a "környezetvédők", miért a debreceni feltételezésekkel szórakoznak?!

Mi történt azóta Gödön? Megszüntették a szennyezést, vagy megtartották hivatkozási alapnak?

2023. jan. 31. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
15%
5@ Szerinted bemegy a képzett érdeklődő körülnézni csak úgy az üzembe a látottak alapján levon következtetéseket . Ez a konzumidiotizmus . Kína területén évtizedeken át zajlik a kemeny szennyezés , folyók pusztulnak ki és hónapokig nincs napfény sem látják a csillagokat a füsttől. Gondolkodni kell nem félrebeszélni Alekoszkodni .
2023. jan. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
77%

Még mindig nem tudni, hogy milyen szennyezés miatt aggódik a kérdező. Egyáltalán honnan veszi, hogy egy ilyen üzem jobban szennyez, mint a számtalan galvanizáló műhely, autószerviz, városi nagykórház, stb.?


Utána kell nézni (az önkormányzat és a többi érdekelttel közösen) az illetékes hivataloknál, hogy milyen feltételezett emissziói vannak a kérdéses technológiának, és milyen emissziókra kaptak engedélyt.


Mindez után már lesz miről elmélkedni - de addig teljesen értelmetlen közizgatás a kérdéses téma!

2023. febr. 1. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
47%

[link]


Én nagyon ellene voltam, de aztán amikor a politikusok "lementek" Debrecenbe hinteni az észt, akkor rájöttem, hogy nem lehet rossz dolog az, ami ellen Toroczkai vagy Ungár Petike harcol!

Úgyhogy jöhet!

Különben is már hozzákezdtek az építéséhez, úgyhogy akkor is meg fog épülni, ha Toroczkai összevizeli magát - Petikével együtt!:)

2023. febr. 1. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
61%
Az ellenzéknek nem jó, ha fejlődik egy fideszes varos vagy egy fideszes ország.Ezert próbálják minden innovációt kiverni az országból, hazaárulók mind.
2023. febr. 5. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!