Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Oké-oké! Hans Asperger náci...

U. Xorter kérdése:

Oké-oké! Hans Asperger náci volt, de csupán politikai okok miatt nem lesz külön Asperger diagnózis a pszichiátriában?

Figyelt kérdés
Nem sértő egy Aspergeresnek, hogy ugyanabba a kategóriaba sorolják, ahol az értelmi fogyatékos, önellátásra képtelen, legyámolt, alacsonyan funkcionáló autisták is vannak?

2023. jan. 12. 01:16
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
36%

Emlékezetpolitikai szempontoktól függetlenül is pontatlan, meghaladott nézet ezeket így különválasztani.


Emögött tudtommal az áll hogy a lényegi definíciós különbség a gyerekkori beszédfejlődésbeli késés, ez azonban nem jelent túl sokat a felnőttkori önállóságról vagy életminőségről.


Más szóval: attól hogy valaki időben kezdett el beszélni attól még lehetnek súlyosabb nehézségei, avagy ha valaki késő kezd el beszélni attól még felnőtt korára behozhatja a lemaradás nagy részét.


Saját személyes példa ennek szemléltetésére...

Én gyerekkoromban időben kezdtem beszélni, nagyjából normális felnőtt életet tudok élni de néhány dologban "fura" vagy "lökött" vagyok - az én esetemben ez áll az Asperger-szindróma mögött.

Van olyan ismerősöm aki 5 éves koráig nem beszélt - de ha ezt nem mondja el, nem is gondoltam volna róla ezt. Nagyjából hozzám hasonlóan "enyhén fura vagy lökött", és szintén önálló felnőtt életet él.

2023. febr. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
87%
Érintettként írom. NEM ! Egyáltalán nem sértő számomra, hogy autistaként vagyok én is nyilvántartva. Csak a primitív, tudatlan emberek hiszik szitokszónak.
2023. márc. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
50%

Én sem sértődök meg. Ellenben egy náci képzőművészeti edényről elnevezett diagnózis már sértő lenne. A másik dolog pedig, hogy nem kell úgy csinálni, mint a neurotipikusok (nem autisták) között mindneki olyan hű de értelmes lenne. Mutatok én neked nem egy olyat, hogy jogosan kérdezhetném meg, nem szégyellsz-e vele egy kategóriába tartozni.

Eszem megáll milyen primitív, bunkók némelyek. És még minket fogyatékosoznak le, meg nekünk nincs empátiánk.

2023. márc. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
0%

* … mintha a …

… mindenki …

2023. márc. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!