Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Fagyállót miért nem csinálják...

Fagyállót miért nem csinálják rossz ízűre?

Figyelt kérdés
2023. jan. 3. 07:46
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem alapból nem akarna ezzel öngyilkos lenni. Mivel a hatása jó ideig nem mutatkozik akár 1-1,5 napig. Utánna meg rendkívül fájdalmas és hosszú halált eredményez, aminek a jó részét mondjuk valószínűleg kómában töltené de akkor sem a legkellemesebb halál. De a bittrex olyan borzasztó keserű hogy ha a megfelelő koncentrációban van önmagában hányást és rosszullétet eredményezhet. Így még kellemetlenebbé téve a dolgot.


Ha az ember kicsit beleássa magát, az öngyilkosságoknál a lehető legkisebb hátráltató erők is rengeteget számítanak. Például ez a golden gate hídnál volt, egy ideig nem volt kerítés rajta, így gyorsan egy népszerű öngyilkossági helyé vált. Amint felraktak egy derékig érő kerítést és pár Don't jump táblát, az öngyilkosságok száma a tizedére csökkent. Így szerintem igen a borzasztó íz elég jelentős taszítóerő lenne."


Hogy lehet az, hogy 1,5-2 napig nem mutatkozik, majd hirtelen "robban"? Ezt nem tudom elképzelni. Mert ha addig is roncsolt, akkor addig is fájna, de ha addig nem roncsolt, akkor miért nem?


EZ kicsit viccesen hangzik, de én arra is gondoltam, hogy a hídról nem lehetett rendesen leugrani, azért volt kevesebb öngyilkosság. Tehát nem lenézel a szélén és leugrassz, hanem a kerítésen átbukdácsolsz és úgy.


De ha csak az a cél, hogy leugorj, akkor mindegy, de akkor már ha ugrani kell, lehessen lenézni előtte és úgy ugrani, legalábbis én így vagyok vele, hogy jobb lenne úgy.


De ha csak le kell esni, akkor mindegy.

2023. jan. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
100%

@21

"A mérgezés tünetei két fázisban jelentkeznek.


A fagyálló elfogyasztását követően fél-egy órán belül az etilén-glikol alkohol tulajdonságából származó „részegséghez hasonló” tünetek, elesettség, bágyadtság, gyengeség, nyáladzás, hányás, hasmenés, dülöngélés, ájulás, végtaggyengülés jelentkezik. Ezek után látszólagos jobbulás tapasztalható, azonban ilyenkor történik meg a súlyos vese- és májkárosodáshoz, elhulláshoz vezető mérgező vegyületek szervezeten belüli kialakulása.

Az alkohol természetű etilén-glikolt a szervezet enzimei igyekeznek lebontani, azonban ebben az esetben sokkal mérgezőbb bomlástermékek keletkeznek. Ezeknek az anyagoknak a károsító hatására jelennek meg macskában 12-24 órán belül, kutyában 36-72 órán belül a mérgezés második fázisának tünetei: kezdetben intenzív ivás, vizelés, majd a vesekárosodás fokozódásával a vizelettermelés leáll, izomgörcsök, nyálzás, hányás, komatózus állapot jelentkezik. A hasi megtapintáskor a vesék megnagyobbodottak, a vesetájék fájdalmas lehet."

[link]


[link]

Itt is van néhány plusz info

2023. jan. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%

"Hogy lehet az, hogy 1,5-2 napig nem mutatkozik, majd hirtelen "robban"?"

A szervek, föleg a máj elég nagy roncsolódást kibír, hiszen méregkiválasztó és semlegesítö központunk. A folyamat úgy néz ki, hogy a fagyálló szépen lassan elkezdi visszafordíthatatlanul roncsolni a máj és a vese szöveteit, majd amikor a roncsolás mértéke eléri azt a szintet, hogy a szerv teljesen müködésképtelenné válik, akkor összeomlik.

Rögtön a fogyasztás után elkezdi roncsolni, de még egy darabig müködöképes marad.

Nagyon másfajta példával élve a pezsgötabletta sem tünik el azonnal, idö kell amíg feloldódik a vízben.

2023. jan. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 Z003 ***** válasza:
100%

"Hogy lehet az, hogy 1,5-2 napig nem mutatkozik, majd hirtelen "robban"? Ezt nem tudom elképzelni. Mert ha addig is roncsolt, akkor addig is fájna, de ha addig nem roncsolt, akkor miért nem?"


Ez azért van mert etilén-glikol nem egy hagyományos méreg. Önmagában nem mérgező, hanem a szervezet teszi azzá. Amikor bekerül a szervezetbe a szervezet feldolgozza és kalcium-oxalátot képez. Ami egy vízoldhatatlan só ami kiválik a vesében, méghozzá nagyon apró éles kristályok formájában. Amik konkrétan belülről szétvágják a vesét. Ez a folyamat önmagában nem fájdalmas mert nincsenek fájdalom receptoraink a szerveinkben. A panaszok akkor fognak jelenkezni amikor a vese már elkezdett leállni, ezzel együtt egy csomó szerves hulladékot enged a vérbe. Amik erősen mérgezők a májra így azt is erősen roncsolja.


Szóval a késleltetés azért van mert idő kell ahhoz a vesét szétvágja az oxaxlát. Leálljon a vese és megmérgezze a májat. Végül ez a szervelégtelenség ami a tüneteket és a halált okozza.

2023. jan. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
100%

"Nagyon másfajta példával élve a pezsgötabletta sem tünik el azonnal, idö kell amíg feloldódik a vízben."


Most nem kötekedésből írom, de a pezsgőtabletta folyamatosan oldódik fel, tehát nem bedobom a vízbe és egy ideig semmit se látok, aztán bumm, eltűnik. Az volt a furcsa nekem, hogy sokáig semmi nem tapasztalható, majd hirtelen bumm, de a pezsgőtabletta fokozatosan oldódik, látom ahogy zsugorodik.

2023. jan. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%

"Ez azért van mert etilén-glikol nem egy hagyományos méreg. Önmagában nem mérgező, hanem a szervezet teszi azzá. Amikor bekerül a szervezetbe a szervezet feldolgozza és kalcium-oxalátot képez. Ami egy vízoldhatatlan só ami kiválik a vesében, méghozzá nagyon apró éles kristályok formájában. Amik konkrétan belülről szétvágják a vesét. Ez a folyamat önmagában nem fájdalmas mert nincsenek fájdalom receptoraink a szerveinkben. A panaszok akkor fognak jelenkezni amikor a vese már elkezdett leállni, ezzel együtt egy csomó szerves hulladékot enged a vérbe. Amik erősen mérgezők a májra így azt is erősen roncsolja."


És ezt érzésre kb úgy képzeljem el, mint egy szűnni nem akaró extrém erős hasfájás, hogy érzem ahogy sajog, feszít ott belül? Egyáltalán ha nem tapogatná meg a mérgezett a máját, érezné, hogy ott fáj?


Akár ez sokkal fájdalmasabb lehet, mint egy akasztásos, érvágós halál, ahol jó esetben hamar meghalsz?

2023. jan. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
100%

#26 (13:17) Általában a kezdeti enyhébb tüneteket az alkohol káros hatásának és másnaposságnak tudják be.


Az alkoholkedvelők alapból nem túl kifinomult érzékű emberek, és a kisebb fájdalmakra csak ráisznak - mert "ez mindig működik" az életszemléletük szerint.

2023. jan. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
100%

#25

a pezsgötablettás példát a roncsolásra értettem, a mérgezés folyamatosságára. A tünetek megjelenését és okát (a fájdalmat és a szervek összeomlását) a #24-es válaszoló nagyon szépen röviden és egyszerüen leírja.

A mérgezés és a tünet megjelenése nem feltétlenül egy idöben jelentkezik. Hasonlóan az akár évekig lappangó (legtöbb esetben súlyos) betegségekhez. Ott is lassan terjed szét egy vírus a testben, lassan teszi tönkre az immunrendszert, és mikor az elsö tünetek jelentkeznek már a legtöbb esetben gyógyíthatatlan a beteg. Ezért fontosak az elterjedtebb betegségek vagy a rák folyamatos szürései, mert még tünetmentes, kevésbé súlyos állapotban felfedezve sokkal nagyobb az esély a gyógyíthatóságra.

A fagyállós 1,5-2 napos lappangási idö ennél sokkal gyorsabb.

2023. jan. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
75%

14#

Szerintem a link alátámassza, hogy keverék a földgáz. Gondolom, elég hiteles a MET Magyarország Zrt. (korábbi nevén MOL Energiakereskedő Kft.) leírása.


15#

Úgy fogalmaztam: "akár kellemetlen szagosítása is" Vagyis, indokolt esetben, amikor nem zárja ki a felhasználási feltételeket a kellemetlen szag. Arról nem is szólva, ez inkább egyfajta figyelemfelkeltés lenne, mint a földgáz esetében, nem pedig irtózatos bűz.

2023. jan. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
100%

Elmondanám, hogy jó ideje több gyártó is keserűre csinálja. Hogy sem az ember (és gyerek), se a háziállatok számára ne legyen kellemes a fogyasztása.

A leírás utolsó mondata szól erről (lásd linken lentebb)

[link]

2023. jan. 7. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!