Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi a legbonyolultabb matematik...

Mi a legbonyolultabb matematikai művelet?

Figyelt kérdés
2022. dec. 14. 13:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
először is: mitől lesz neked egy matematikai művelet bonyolult?
2022. dec. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
csak azért, mert vannak olyanok, amik megértése nagy tudást igényel, vannak olyanok, amik elvégzéséhez bizonyos esetekben igen kreatívnak kell lenni, vannak olyanok, amiknek az elmélete kő primitív, de gyakorlati példák formájában nagyon összetett és fáradságos lehet, stb.
2022. dec. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

vannak olyanok, amik megértése nagy tudást igényel“

Mint pl? Tudsz mondani ra peldat?

2022. dec. 14. 15:44
 4/12 anonim ***** válasza:
70%

Magyarországon pl. az osztás.

A kormány sose tudja úgy osztani a pénzeket, hogy ők ne járnának jól.

2022. dec. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Kólauborkával ***** válasza:
100%

A deriválás, integrálás ugyan “nagy tudást” nem igényel, de azért nem árt a középiskolai (+ált. iskolai) anyaggal tisztában lenni.

Már ha nem csak a táblázatból kimásolgatós fajtát csinálod (segédlettel).

Illetve létezik még egy műveleti jel nagy számok kifejezésére: (felfele nyíl).

Sok érdekesség van még a matematikában, de az én szemszögemből nem a műveletek az érdekesek, hanem egy adott feladat megoldása matematikával. Ami még szórakoztatóbb, hogy több oldalról megközelítve a problémát, a matek helyes használatával ugyan arra a megoldásra fogsz jutni. Inkább a “rejtvényfejtés” az “útvonalak” megtalálása érdekes.

2022. dec. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az egyenlőség jel és utána egy X . :))
2022. dec. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Vagy inkább az egyenlőség jel és utána egy kérdőjel. Tehát elédraknak egy integrált, vagy differenciál egyenletet, utána az egyenlőségjel, majd a kérdőjel. Tehát számold ki.
2022. dec. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

"Sok érdekesség van még a matematikában, de az én szemszögemből nem a műveletek az érdekesek, hanem egy adott feladat megoldása matematikával. Ami még szórakoztatóbb, hogy több oldalról megközelítve a problémát, a matek helyes használatával ugyan arra a megoldásra fogsz jutni. Inkább a “rejtvényfejtés” az “útvonalak” megtalálása érdekes."

Számodra mi jelent a legnagyobb fejtörést a matematikában?

2022. dec. 14. 19:11
 9/12 Kólauborkával ***** válasza:

Én csak “hobbiból” foglalkozom vele, tehát inkább csak kedvelő, sem mint szakértő vagyok.


Jelenleg egyszerűbb geometriai problémákat oldok meg több módszerrel, más más szemszögből.


Csak hogy szemléltessem: egy négyzet területét kiszámolhatod az általános iskolában tanult T=a*b képlet segítségével, de ha az oldalakat függvénnyel írod fel, akkor integrál számítással is ki lehet.


Szóval jelenleg ilyen dolgok okoznak fejtörést nekem, nem valami “nagy dolog”, de szórakoztat.

2022. dec. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Tudok kétjegyű számok köbeiből fejben köbgyököt vonni. Számomra ez a legbonyolultabb, amit matematikából elsajátítottam (eddig). [Ha valakit érdekel, szívesen leírom azt is, hogy hogyan csinálom. De feleslegesen nem szaporítom a szót.]
2022. dec. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!