A radontartalmú vizek miért használhatóak gyógyászati célra radioaktív elem jelenlétében? Ez esetben miért nem ártalmas a radioaktív besugárzás?
Az orvosi egyetemen vizsgáznak még egyetemi szintű fizikából? Az orvosok hány százaléka tudná hitelesen elmagyarázni az ionizáló sugárzás hatásmechanizmusát a biológiai szövetre? Az orvosok az előjogaikból élnek, melyeket több mint egy évtizedes szívatás eredményeként érnek el.
A többségük személyiség és önértékelési zavarral küzd. Isteni előjoguk a gyógyszerekhez való hozzáférés kontrollálása, melyeknek az gyártástechnológiájáról és hatásmechanizmusáról sokszor semmit sem tudnak. Kizárólagos joguk van olyan diagnosztikai és terápiás készülékek használatához, melyek működési elvéről halványlila gőzük sincs - tisztelet a kevés kivételnek. Mindent készen kapnak más szakemberektől, de csak Ők tudják, hogy "mitől döglik a légy".
Frászt kap az ember ha belegondol, hogy mennyi félművelt fehérköpenyes kisisten játssza az eszét az egészségügyben. Én egyszer belefutottam egy olyan bőrgyógyász specialistába, aki főállásban UVA fénnyel kezelte a betegeket, de még csak megközelítőleg sem tudta megmondani az egyéb pecsétes technikusok által rendszeresen jóváhagyott "nagyonspeciális" (valójában mezei légyfogókban is használt luminoforcsöves) sugárforrása főbb fizikai jellemzőit. Fogalma sem volt a lámpája hullámhossztartományáról vagy a felületi egységre eső teljesítményéről!
(Persze van néhány értő specialista a témában, de azok kb. a 4. válaszban leírt véleményen vannak.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!