Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha "egy" atomvastagságú vizet...

Denber kérdése:

Ha "egy" atomvastagságú vizet kiterítünk egy magnézium (elképzelhető hogy nitrogén ez az anyag) katalizátorra, akkor melyik is az a fényfrekvencia amin a víz a fényrezgés által felbomlik alkotóelemeire? Azt tudom hogy 400 nm körüli.

Figyelt kérdés

2022. okt. 30. 20:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
96%
És hogyan terítesz szét egy atomnyi vastagságú vízet, mikor a víz 3 atomból áll? Ha már tudományok témakörben vagyunk.
2022. okt. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Azért tettem idéző jel közé, mert tisztában vagyok azzal amit írtál.
2022. okt. 30. 20:26
 3/19 Zcom09 ***** válasza:
84%

@2-e akkor írhattál volna simán molekulát, de mindegy. Az én kérdésem az lenne hogy hogyan terítesz el egy vízréteget egy olyan fémen ami reagál vele? A másik, hogy mit és miért katalizálna a nitrogén?


A legeffektívebb hullámhossz ami nagyjából szelektíven a vizet célozza az 2,5 GHz körül van ami kb 12mm, ehhez közeli frekvenciát használják a mikrohullámú sütők. De igazából bármilyen frekvencia működik amég a forrás képes 113.45 Kcal/mol energiát átadni a víznek. Csak a hatásfoka változik a hullámhosszal együtt. Nem kell ehhez semmi fém vagy nitrogén csak eléggé fel kell melegíteni.

2022. okt. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
88%
Minek katalizátor, ha a megfelelő hullámhosszú UV fény már elbontja a víz kötéseit?
2022. okt. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Zcom09 ***** válasza:
92%
kiegészíteném magam egy kicsit. Utána néztem a víz elnyelési spektrumának és a 400nm az egyik legrosszabb frekvencia, vízzel való energiaközlésre az elnyelése ezen a frekvencián agyagjából 10 nagyságrendmell rosszabb mint 60nm környékén ahol a legjobb az elnyelése. Ezen kívül jó hullámhosszok még a 50 μm és 2.9 μm.
2022. okt. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
90%
#5 Az a 60 nm már fogja szaggatni a kötéseket, a többi csak melegíti a vizet.
2022. okt. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Zcom09 ***** válasza:
69%
Technikailag a végeredmény ugyan az. Csak a hatásfok más. Mert ha eléggé felmelegíted a vizet előbb-utóbb felvesz annyi energiát hogy átlépje a bomlási hőfokát.
2022. okt. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
25%
Zcom09 - abszolút nem vagy képben, mert "technikailag" nem ugyanaz a végeredmény. Teljesen más, ha a sugárzás ionizáló hatással is bír, vagy ha csak melegít. Ez középiskolás tananyag a kvantummechanika alapjait illetően!
2022. okt. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Zcom09 ***** válasza:
71%

Vegyük a célt, ami az eredményük lesz: víz molekulák felbomlanak elemi alkotóelemeikre.


A két út: alacsony hullámhosszú ionizáló sugárzás és nagy hullámhosszú infra sugárzás. Nézzük meg hogy hogy viselkedik a víz a két esetben:


ionizáló sugárzás: az alacson hullámhosszú elektromágneses sugárzás energiáját elnyelik az atomok elektronjaik főleg a külső héjakon lévők. Minden orbitnak specifikus elnyelési csúcspontja van. Ideális esetben olyan hullámhosszt akarunk használni amit a H-O hibrid pálya elnyel. Ha ez megtörtént a sugárzásból átvett energia hatására a kötés felszakad és létrejön egy H. És HO. gyök. További sugárzás hatására a hidroxi gyök felbomlik és létrejön 2H. és egy O. . Majd ezek hogy energetikailag kedvezőbb helyzetbe kerüljenek valamilyen formában kötéseket alakítanak ki. Ez jelenheti hogy újra víz képződik vagy H2 és O2 molekulák (plusz még ózon is képződhet). Elérkeztünk a végeredményünkhöz.


Infa sugárzás: mivel az infrasugarakat a hullámhosszukból adódóan nem képesek az elektronok közvetlenül elnyelni, viszont a H2O molekula eltudja. Ennek hatására energiát kezd el felhalmozni, ami hőenergia formájában nyilvánul meg. Megfelelő energia bevitel mellett a vízmolekulák elérik azt a pontot ahol a molekula össz energiája nagyobb lesz mint az abban lévő kötési energia. Ekkor azok a kötések felszakadnak és létrejönnek a már ismert H. HO. O. gyökök. Amik újraformálódhatnak vízzé vagy az adott gázzá. Elértük a végeredmény.


A különbség a kettő között az volt hogy mennyi össz energiát kellett bevinnünk, az energia hasznosulásának az aránya és az hogy hol és hogy hasznosul az energia. De a végeredmény ugyan az.


Szóval 8-as miért nem ugyan az a végeredmény? Nyugodtan javítsd ki a hibám. Vagy fejtsd ki a gondolataid, azon kívül hogy annyit írsz hogy ez "középiskolás tananyag".

2022. okt. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Növényeknek a növekedésükhöz szinte elegendő a kék tartományban lévő fény 400 nm körül.

Gondolataim szerint ebben a tartományban kell lennie a víz rezonanciafrekvenciájának ami nem melegíteni fogja, hanem szét esik miatta.

2022. okt. 31. 01:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!