Milyen töltőanyagokat használnak leggyakrabban a szintetikus műgyanta alapozó festékekben? Melyek az előnyeik és hátrányaik?
A szintetikus alapozó festékek színeit a töltőpigmentek határozzák meg, és csak néhány fajta van elterjedve:
Van a fehér, a szürke és a téglaszínű. A fehér szinte kivétel nélkül cink-oxid. A szürke (nem alumínium vagy cinkpor) és a téglaszínű anyag vegyi összetétele érdekelne. Ha jól tudom akkor míniumot már nem használnak - vagy igen?
Festékboltokban régebben lehetett kapni (talán még ma is) fakózöld festékport. Bár alapozókba nem használják, de fedőlakkba és falfestéshez pl. igen. Nagyon stabil vegyület, nem fakul. Mivel találtam a sufniban néhány zacsival, ezért érdekelne ennek is az összetétele.
MDaniel98 - engem pont az érdekel, hogy milyen porokat raknak ezekbe a "resin"-ekbe!
(Ugyanis a "resin" gyantát jelent, és a kérdésemben pontosan fogalmaztam.)
A titán-dioxid a fedés-tapadás és a tartósság terén kiemelt. Hátránya a sűrűség miatt sokszor nehezebb felhordás.
A márványpor olcsó, a tapadást és tartósságot segíti jobban. Olcsóbb a titán-dioxidnál, de gyengébb fedésű.
A mészkőpor simább felületet eredményez, olcsóbb a titán-dioxidnál és könnyebb is felhordani. Hátránya a titán-dioxidhoz képest a gyengébb takaróképesség és tartósság.
A kvarcpor kemény és szemcsés volta a kopásállóságot garantálja. Mechanikai hatásokkal szemben is ellenállóbb. Hátránya a gyengébb takaróképesség és a kevésbé hatékony fedés.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!