Atomfegyverek létezésének igazolása és cáfolása?
Csak néhány gondolat a témához.
Tudjuk, hogy léteznek atomfegyverek. De most próbáljunk belehelyezkedni annak a nézőpontjába, aki szerint nem.
Miért előnyös nekik ebben hinni?
A tömegpusztító fegyverek megjelenésével bármikor megtörténhet, hogy atomháború tör ki. Egy ilyen háború esetén nem lehet csak úgy elmenekülni, esetleg földalatti menedéket lehet keresni, de továbbra is számolni kell a nukleáris sugárzással és minden utóhatással (nukleáris tél).
De még háború sem kell ehhez. Mi van akkor, ha egy őrült ül az indítópult elé és megnyomja azt a nagy piros gombot? A történelem során eddig is voltak őrült uralkodók, manapság miért ne történhetne ez meg? (Igen, valójában nem pont pont ő indítja a támadást, hanem a beosztottjai. De ez lényegtelen. Ők csak parancsot teljesítenek, ugyanúgy, mint az a pilóta, aki ledobta az atomot Hiroshima városára.)
Az atomfegyver tagadók számára ez valamilyen megnyugvást jelent. Nem kell aggódniuk amiatt, hogy az életük egy pillanat alatt bármikor véget érhet. Az atomfegyverek létezése egy kiszolgáltatott helyzetet eredményez. Ők azt a megoldást választják, hogy nem hisznek ebben. Ha valaki atomfegyverekkel fenyegetőzik, ők csak nevetnek ezen, míg az átlagember aggódik.
Manapság is aktuális ez a téma, például sokakat érdekel, mekkorát robban egy ilyen bomba, milyen hatásai vannak, mekkora az esélye, hogy pont ránk dobják stb.
Van feszültség az emberekben emiatt. Ha nem is minden nap, de felmerül a téma, hogy mi a helyzet ha jön a nagy bumm.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!