Milyen technikával fognak a NASA emberei eljutni másik Naprendszerbe,a Proxima Cenaturiba?
Élő emberes űrutazásra gondolok.
Mars után ha pl a Jupiter holdjaira küldenek élő emberes űrmissziót, amit még a mostani generáció is meg fog élni, mi lesz a következő technikai ugrás, ahogy a legközelebbi Naprendszert a Proxima Centaurit be tudják majd utazni?
Alcubierre hajtómű?
Aztán látom pár fizikus már ettől komolyabb kísérletekkel is foglalkozik.
Megéljük még mi is hogy a Proxima Centauri Naprendszerben földi ember űrhajóval közlekedjen?
Mars utána Jupiter holdjaira kell élő emberes űrutazás, ha szeretnénk bázisokat létrehozni.Utána pedig kolonizáció lenne.
Ha kitudnánk szabadulni ebből a Naprendszerből, akkor a legközelebbi a Proxima Centauri lenne, ahol szintén elsőnek kutatások, felderítéseket kellene végezni majd belakni az élhető zónában lévő exobolygókat.
Ebben az életben a Jupiter Holdjaira?
Minek?
Nem valószínű. Örülj ha a Marsot megéled. Valószínűleg előbb Hold bázisolás lesz mert az az egyszerűbb és szükséges a Marshoz
Utánna jöhet majd a Mars meg a Mars Holdjai
Egyszerre nem tudnánk ennyi felé menni ellátmányostúl
Nincs rá keret
#5 (22:49) Kicsit kiegészíteném a témát azzal, hogy a holdbázis használata - mint a világűr előszobája - egy korai koncepció, melyről viszonylag egyszerű számítások segítségével bebizonyítható, hogy téves. Energiamegtakarításhoz nem vezet közbülső leszállóhelyként, max. gravitációs manőverhez lehet előnyös a Hold.
Ha nagy méretű űrhajót szeretnénk indítani pl. a Mars felé, azt a legcélszerűbb föld-körüli pályán összerakni kisebb modulokból.
@6: Igen, a 19. század végén is azt hitték, hogy tisztán látnak.
Egyrészt. Másrészt pontosan tudjuk, hogy nem tudunk mindent - lsd Alcubierre hajtómű megvalósíthatósága. Harmadrészt meg a fene nagy tisztánlátásunk semelyik része nem mondja azt, hogy az ember potenciálisan nem népesítheti be minimum a galaxist.
Mojjo - az emberi faj néhány generáción belül visszafordíthatatlanul hátramarad az evolúcióban - mint a maradványhal! Az ember már nem fog sehova elmenni a naprendszerünkön kívülre.
Az közös problémánk a többi földi állatfajjal egyetemben, hogy jobb lesz koncentrálnunk a fajunk megőrzésére ebben a Föld nevű galaktikus rezervátumban!
A jelenlegi rakétatechnikánk olyan messze van a naprendszer-közi űrutazástól, mint a kőbalta az 5 nanométeres mikrochip technológiától. Ha nem fedeznek fel valami féle, jelenleg csak elméletben létező térugrást vagy féregjárat-szerűséget, akkor az emberiség soha nem fog más naprendszerbe utazni.
De talán jobb is így, hogy csak ebben a naprendszerben rontjuk a levegőt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!