Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mennyire pontos időt mutat a...

Mennyire pontos időt mutat a pontosido.com?

Figyelt kérdés

Másodperc pontos, vagy késhet is az oldal betöltődési ideje miatt?

A számítógépem 2.5-3, a telefonom 5 mp-cel többet mutat. Melyik a legpontosabb?



2022. okt. 1. 12:50
 1/10 A nagy Levin ***** válasza:
100%
Nekem a számítógép fél másodperccel, a telefonom egy másodperccel tér el az oldalhoz képest.
2022. okt. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
2022. okt. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

Nektek írja valahol az oldal önmagától az eltérés mértékét vagy honnan veszitek?

Nálam nem írja.


Juper notebook-al lekértem az oldal tartalmát, a javaScript kódból kikeresem az unix időbélyeget, a http kérés fejléce tartalmaz egy Date-t, természetesen csak sting formában, GMT idővel azaz a greenwichi középidő szerintivel, az oldal lekérésének is van egy időtartama, a kérés kezdetétől a válasz megérkezéséig,azt is mérem ami ~300 milisecundum. A különbséget én magam számolom a kódban, minden esetben 1 másodperc alatti. Viszont a skála másodperces amit elérek a szerver által, beleértve a válaszfejlécet is és az oldal tartalmát is. (A válasz fejléc alapján lehet ellenőrizni más weboldalak szerveróráját is). Lényeg hogy mondhatni hogy a különbség mértéke nem megállapítható, mert az elérhető (másodperces) pontosságon belül van az eltérés. [link]

2022. okt. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
14:22-nél lemaradt, hogy a különbség másodpercben van a képen (másodperc alatti érték nem mérhető a szerver miatt, az egy számított érték mert a gépen elérhetők töredék másodpercek, a szervertől mindig egészre csonkított értékek érhetők el)
2022. okt. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 TappancsMancs ***** válasza:
86%
A nemzetközi idő pontossági szabvány szerinti "tökpontos"-at mutatja. :)
2022. okt. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ismét a 14:27-es vagyok. Csináltam még egy tesztet, ezt már fizetett parancssoros ssh szolgáltatáson keresztül futtatom, nem saját gépen. Mértékegységeket kijavítottam, ahol a "sec" lemaradt pótoltam, ahol unix timestamp van ott számnak kell lennie (nem dátumnak) különben ugyanaz a kód: [link]

Eredmény lényegében ugyanaz.

A kódot is megosztom : [link]

2022. okt. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 TappancsMancs ***** válasza:
Ebből a kódból semmit sem értünk. :) Akkor mennyi a pontossága végül is?
2022. okt. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
58%

"Ebből a kódból semmit sem értünk. :) Akkor mennyi a pontossága végül is?"


Vissza is kérdeztem már tegnap 14:22-kor : "Nektek írja valahol az oldal önmagától az eltérés mértékét vagy honnan veszitek?" Ahogy írtam már tegnap a pontosság nem határozható meg másodpercnél pontosabban, mert a szerver egész másodpercre csonkított értékeket ad vissza. Külön leírom akkor hogy a visszaadott idő pont megegyezett a saját gépem által másodperc pontosságra csonkított idővel.

Nem elírás azaz nem másodpercre kerekítés, mert pl. valahányegész 8 tized a töredék másodperc, ott is a tizedet egyszerűen csak levágja a webszerver, nem kerekíti.

2022. okt. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
58%

@11:43 : Még pontosítanék. (Nem gondolkoztam rajta, csak beugrott hirtelen.) Nagyon nem triviális,ahhoz már mesternek kell lenni hogy tudományosan is megalapozott legyen, jobb pontosság is kihozható lehetne, ha onnan a kvantált érték csak másodperc beosztású. Sok mérési pont kell (sok oldallekérés) és a sarokeseteknél fogható meg. Azaz amikor épp áttér egyik másodpercről a másikra, már alig van század vagy ezred másodperc a következő másodpercig illetve ennyivel épp hogy áttért az új másodpercre, de nehéz mert a klines kérésetől a szerver válasz feldolgozásáig eltelt idő sztochasztikusan változik, mivel ez sok összetevős kaotikus rendszer. Függ a hálózati forgalomtól, szerver leterheltségtől stb. Az se triviális hogy hogy generálódott le az időbélyeg szerver oldalon, a kérelem feldolgozásának mely szakaszában. Mire megérkezik (maximum fénysebességgel történhet, de ez gyakorlatilag mindig lassabb, a különböző repetareknek is van késletletése stb.) addigra már több az idő mint amikor a kérelem elküldésre előállított lett.


Szóval abszolút megértem hogy másodperc pontosságot vettek alapul, ez teljesen jó tájékoztatás jellegűen.


A hálózati idő protokoll (Network Time Protocol azaz NTP) esetében ezek mind figyelembe vannak véve, ami mögött informatikai, mérnöki, fizikai tudományterületek együttese alkalmazva van. Az én gépem NTP protolon szinkronizálva van interneten atomórához egyébként.

2022. okt. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 TappancsMancs ***** válasza:
Ok :)
2022. okt. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!