Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Az utcai lámpák miért világíta...

Az utcai lámpák miért világítanak pazarlóan az ég felé ?

Figyelt kérdés

Évek óta nézem, hogy a lámpák a házfalat világítják, akár a tizedik emelet magaságában is. Szerintem jelentősen lehetne csökkenteni a teljesítményűket, ha nagyobb fényvisszaverőt tennének a tetejükre, hogy az ég helyett a földet világítsák.

Miért nem oldanak meg egy ilyen egyszerű dolgot ?


2022. aug. 9. 05:16
 1/5 Kólauborkával ***** válasza:
66%
Én nem ismerek olyan kandit, ami felfele állna, mind lefele, az utcát világítják, legalábbis amerre én járok.
2022. aug. 9. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mutass légyszi fotót ilyen eget világító utcai közvilágítótestről. Kíváncsi vagyok mire gondolsz, nekem se rémlik, hogy az ég felé lennének fordítva.
2022. aug. 9. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 TappancsMancs ***** válasza:
100%

A kérdésben van realitás, csak nem úgy, hogy az ég felé világítanának. Nem tudom hol olvastál ilyet, de emberek bármiből szélsőséget csinálnak. :) És attól úgysem lesz igazabb a kérdés. Szóval azért a házfal az még nem az ég felé hanem oldalra való világítással lesz megvilágítva.


Vannak részben dekoratív lámpák amik oldalra és néha felfelé IS világítanak, de nem ez az általános. Gyors példák:

[link]

[link]

[link]


A házfalak esetén egyébként a lakásokba éjszaka bevilágítás az ami nem valami jó az ott lakóknak. Ismerek olyat aki ilyenben lakott és a sima fehér redőny is kevés hozzá. Neki konkrétan az erkély előtt volt a lámpaoszlop pár méterre. Ilyen helyeken csak a drágább alu redőnyt érdemes használni, mert a műanyagon még átszűrdik a fény. Az viszont megoldja. Példa erre:

[link]


Vannak ilyenek is csak pl:

[link]

[link]

[link]

Ezeken a képeken meg jól látszik, hogy megfelelőek:

[link]

[link] light


Egyébként lehetne állítható lamellákkal ellátni az utcai lámpákat és mindegyiken helyileg beállítani a lefelé/oldalra való szórást. Elivleg nem lenne túldrága, mert egyszerű mechanikai megoldás elégé is hozzá.

[link]

[link]


Viszont ezeknek a teljes lecserélése elképesztő összegekbe kerül, nyilván használják amíg megérnek a cserére.

2022. aug. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kérdező - ha tudnád, hogy mennyire buta emberek hoznak döntéseket ilyen beruházások esetén...
2022. aug. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Némileg túloztam, nem kifejezetten az ég felé állítják őket, de bőven világítanak felfelé is, mert az ötödik emeleten nyitott ablaknál a plafont világítják a ház előtti lámpák.

Tapancsmancs által hozott második képhez hasonló lámpából elég sok van. [link]

Van rajta tükör, de nem elég nagy, ahhoz, hogy a lámpa alsó harmada, negyede, ne világítson akár a tizedik emeletig is. Ha mondjuk 30 centivel nagyobb tükör lenne rajtuk, az jelentősen csökkentené a felfelé világítást.

2022. aug. 9. 17:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!