Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mitől világítanak a lövedékek?

Mitől világítanak a lövedékek?

Figyelt kérdés
Úgy tudom vannak jelölő és nem jelölő lövedékek. A jelöletlent nem lehet látni. A jelölt az mitől világít és mitől függ az hogy milyen színe van? Főleg tank lövedékekre vagyok kíváncsi.
2016. febr. 23. 16:39
 1/6 anonim ***** válasza:
68%
A lövedéket bevonják olyan fehér foszforos anyaggal ami a súrlódástól elég .
2016. febr. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

de melyik részén, hol lehet látni ezt az anyagot?

képet tudtok mutatni?

2016. febr. 23. 17:21
 3/6 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Nem vonják be, és nem a súrlódástól ég el. (A bevonat a csőben sokkal jobban súrlódna, teát már ott elégne.)


Mind a nyomjelző lőszerben, mind a fényjelző lőszerben saját piro töltet van, ami lövéskor begyullad, és a lövedék röppályáján végig füstöl (nyomjelző), vagy világít (fényjelző). Nem a súrlódástól gyújt be, hanem magától az elsütéstől (lövéstől).


[link]

[link]

2016. febr. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Shai-Hulud ***** válasza:

Az oldal közepe táján találod a szerkezeti rajzát:

[link]

2016. febr. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#2


A videót megnéztem, és most csodálkoztam rá, hogy milyen lassú is a lövedék. Legalábbis én gyorsabbnak hittem, de szinte olyan volt annak a forgócsövesnek a lövedéke, mint amit a Star Wars-ban a lézerstukker kilő. Kb. a sebessége is olyan volt. Én azt hittem olyan gyors, hogy ha világítana sem látnánk.

2016. febr. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Wadmalac ***** válasza:
100%
Messziről nézve a repülőgép is lassú. :)
2016. febr. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!