Milyen mértékben kellene az emberiségnek gyarmatosítania a világűrt, hogy a kihalásának esélye a 0-hoz közelítsen?
A csendes-óceáni szigetvilág benépesítése hasonlóan ment.
Egészen kicsi lélekvesztőkön.
Nézz utána, érdekes.
Mi ennél most jobb helyzetben vagyunk, mert előre látjuk, hogy hova lehet menni, és ott mi van.
Tudom csak az azért más volt. Ott max egy-két nap, vagy pár nap hajózás után élhető szigetre értek. És ott volt minden amire szükségük volt.
Űrhajókkal ez nem így lenne a mai technikával. Más a lépték és a helyzet. Látjuk előre, csak nagyon korlátozottan és általánosan és bizonytalan céloknak számítanak. Egyenlőre. Persze azt is lehet, hogy mennek tovább a másikhoz. Mert tényleg lehet. Azért okés, lehetséges lenne.
Amiről vitázni próbáltok, olyan szinten utópia, hogy a jelenlegi reális szintből meg sem ítélhető az, hogy a jövőben eléri-e valaha az emberiség, hogy az űrben utazó városokat tud majd építeni.
Azt már lemodellezték, hogy nagyváros méretű objektumokkal lehetséges elméletileg tartósan, generációkon keresztül az űrben utazni, ahol az oxigén ellátás, gravitáció mesterségesen fenntartható, és olyan tömegben vannak emberek, hogy azok néhány generáció után nem korcsosulnak el, folyamatosan meglesz a szellemi tőke, de ez minden szempontból egy sérülékeny rendszer. Egy ilyen közösségben egyetlen terrorista, szabotőr végzetes lehet.
Az energiaellátás ma még nem ismert módon történne, jelenleg a Marsot sem vagyunk képesek gyarmatosítani, sőt szinte elérni sem, ami itt van a szimszédban.
Oda küldeni néhány űrszondát, és oda-vissza utazni teljesen más.
"egy életeken át tartó utazásnál"
Nem kellene.
Itt már kiszámolták: normál, 1G utazásnál talán 6 évig tartana az út az utasoknak a legközelebbi csillagig.
Ahhoz csak megfelelő hajtómű kell, mondjuk fúziós.
"utána miből gyártanak komplett számítógépeket?"
6 év alatt ez nem merül fel.
"Mennyi üzemanyagot vinnének vagy hogyan gyűjtenének be újat?"
Ekkora sebességnél már lazán, könnyedén. Útközben, amit találnak.
Labort tényleg vinni kell, de azt lehet úgy is, hogy robot űrhajó megy előre, és telepít sok mindent, elindítja a termelést, tartalékok vannak rajta.
Ez érdekes. 1G utazás. Nekem a kérdés az lenne erről, hogy az 6 évig tartó folyamatos 1G gyorsulást majd félúton folyamatos lassulást jelentene? Mert akkor megint csak sok üzemanyag kellene, ami nehézkes. A hajtómű persze lehene fúziós, és mondjuk nem követem csak itt megint még nem létező hajtóműről van szó. De én is azt mondom, hogy hozzák össze ha tudják. :)
Az biztos, hogy a jelenlegihez kellenek még technikák. Ez biztos szerintem.
Út közben lehet, hogy nincs elég üzemanyag. Az űrbeli gázok ritkák és az ion meghajtás ilyen utazáshoz még kevés. De ha tudsz friss biztató infót jöhet. :)
"robot űrhajó megy előre, és telepít sok mindent, elindítja a termelést, tartalékok vannak rajta."
Hát ez nekem inkább ötlet. :) Nem vagyok se ellene se nem fogadok el bármit ... de akkor ez mehetne az utazókkal is együtt. Ezt nem kell előre küldeni egy nagy hajó esetén, nem látom indokoltnak. Ez az előre küldés a Mars esetén még érthető lenne. De milyen termelést indítana be? Leírni mindent könnyű. :) Mire odaérnek kész a mezőgazdasági telep amit elég szüretelni érkezéskor és üzemelnek a bányák - bocs csak érted ...
Valahogy így.
Ha 6 év az út, az kb. 8-9 év a földieknek, tehát 15 évvel korábban kell indítani a robotűrhajót, és megvárni, míg visszajelez.
Na persze, akkor képesnek kell lennie a visszajelzésre.
Mondjuk addigra a következő már elindulhat, de még csak épphogy, hogy le tudjon állni, ha mégsincs visszajelzés.
Vagy lehet olyan űrhajót is indítani, amin kevés ember van, és mindenképpen kell nekik a következő űrhajón a többi ember.
Nagyon általánosan értelmezve lehetetlen. Mert akár az univerzum is megsemmisűlhet. Amennyít tudunk az univerzumunkról, végéről, a méretéről, keletkezéséről, nem tudjuk biztosan kizárni, hogy egyszercsak valamiért ne szünne meg. Például van valami hatás ami időről időre megsemmísiti az univerzumokat, és pont a mienk kerülne sorra.
Amúgy meg minimum több száz bolygon, több ezer fényév távolságra szét kellene szorodni.
"Mert akár az univerzum is megsemmisűlhet."
Csak ez nem érv.
Ez olyan "Kire marad a kisködmön"-féle gondolkodás. Ilyen alapon akkor már ne is vacsorázzunk, hiszen akár éjjel meghalhatunk álmunkban.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!