Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Igaz hogy a cár bomba fél...

Kiralykutya kérdése:

Igaz hogy a cár bomba fél millió ember halálát okozta?

Figyelt kérdés
2022. máj. 10. 19:57
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Nem igaz.
2022. máj. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
A soha be nem vetett bomba? :D
2022. máj. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ha bevetik, nem fél millióan halnak meg...
2022. máj. 10. 20:18
 4/10 anonim ***** válasza:
47%

Egyetlen kísérleti robbantása volt.

"A robbanás katasztrofális következményekkel járt. A robbanás középpontjától 55 kilométerre lévő faluban összedőltek a házak, de az egész Szovjetunióban házak dőltek össze, leszakadtak a mennyezetek, még Finnországban is betörtek az ablakok. A rádió kommunikáció több mint 1 óráig nem működött. Ha a Cár a földön robban, akár 100 kilométernél messzebb is harmadfokú égési sérüléseket okozott volna. Mivel azonban magasan az atmoszférában robbant, így szerencsére meglepően kevés sugárzást hagyott hátra."

[link]

Áldozatokról nincs hír, valószínűleg előzőleg kiürítették a tágabb környezetet.

2022. máj. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
63%

Londonra dobva kb:

[link]

2022. máj. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%

" Ha a Cár a földön robban, akár 100 kilométernél messzebb is harmadfokú égési sérüléseket okozott volna."


Ezt furcsállom egy kicsit. Ha a földön robban akkor a kihullás brutálisan nagy lett volna, viszont a levegőből a "besugárzott" terület nagyobb, mint földi indítás esetén, nem? 2-3km magasban robbantva nagyobb területen lehet bevinni a villanás energiáját, mint a felszínen robbantva.

2022. máj. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%

Akkor még egy idézet a linkről:

"A Cár-bomba tűzgolyója szerencsére a saját lökéshulláma miatt nem ért talajt."

"A Cár-bomba 1961. október 30-án, moszkvai idő szerint 11:32-kor robbant fel a föld felszín felett 4 kilométeres magasságban. A villanás után 8 kilométer széles tűzgolyó keletkezett, amit – szerencsére – a saját lökéshulláma felfelé repített."

2022. máj. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Hát higyük el. Én is úgy tudtam, hogy a cár bomba repülőgéppel nem szállítható több száz tonnás szerkezet volt.
2022. máj. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
82%

"Én is úgy tudtam, hogy a cár bomba repülőgéppel nem szállítható több száz tonnás szerkezet volt."

Teljes kiépítésben igen, de a robbantott példány az csak huszon tonna volt.


#7: nem olvastam a cikket, tudok eleget ezekről a tesztekről. Amire reagáltam, az az hogy a légi robbantás esetén a robbanáskor keletkező első fotonhullám ami az égési sérüléseket okozza messzebre kellene hogy eljusson, mint földi robbantás esetén. Földi robbantás esetén hogy okozna a horizonton túl is égési sérülést az átlag földön rohangáló halandónak?


De most már beleolvastam:


" A robbanás középpontjától 55 kilométerre lévő faluban összedőltek a házak, de az egész Szovjetunióban házak dőltek össze, leszakadtak a mennyezetek,"


Tehát az egész Szovjetunióban, 2-3-4000km-re is..


Nekem ezekkel a megfogalmazásokkal van gondom, ezek úgy próbálnak meg "hatásvadászni" hogyk özben tökre hiteltelenné teszik a cikket.

2022. máj. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 NTBS ***** válasza:
38%
Nem, mert nem lett élesben bevetve.
2022. máj. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!