Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Még hány (kémiai) elem lehet?

Még hány (kémiai) elem lehet?

Figyelt kérdés
Most 109 van a peiódusos rendszerben. Mennyi lehet még? Biztos van egy határ ami fölött a protonok és neutronok már nem bírják el magukat.
2010. szept. 16. 22:04
 1/7 anonim ***** válasza:
62%

Már 118-nál tartanak.

[link]

2010. szept. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Normális stabil megfelelő anyagi tömegű már nincs! Az meg hülyeség amikor féleszű túdósok hurráznak előállítottuk ezt és ezt igyaz hogy nem mérhető. Én kémiával foglalkozom de az nem kémiai elem mikor egy atomot előállítanak 1/1000mp-re!
2010. szept. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Elvileg még sok lehet.

Csak nagy tömegszámoknál már stabilitási problémák lépnek fel a protonok töltése miatt.

Itt már előfordul, hogy egy izotóp stabilabb. (a magasabb neutronszám miatt)

2010. szept. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az újak már csak milliomod másodpercekig maradnak fönn, úgyhogy ne nagyon várj többet.


Ennek ellenére előfordulhatnak ún. "szigetek" - ez úgy lehet, ha valami miatt az ilyen atommag belső szerkezete stabilabb, mint a többi (valahogy úgy, mint a nemesgázoknál, csak itt nem az elektronhéj stabil).

Ilyen szigetet bárhol találhatunk, csak össze kell rakni azt az atommagot.

2010. szept. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
azért van olyan izotóp, ami bőven 240 körül van, de három napig bírja( legalább is annak a fele). Szintézisének azonban egyedüli hátránya a nagy energia, illetve az, hogy az az izotópot elég nehezen rakod össze. De azért nem kell lebecsülni, egy hidrogénbomba robbantása után 40 évvel is még kimutatható volt a jelenléte.
2010. szept. 17. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
240 alatt én a relatív moltömeget értettem:)
2010. szept. 17. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szerintem a végtelen univerzumban végtelen lehetőségei miatt lehetséges az olyan körülmények létrejötte egy bolygón szerintem amin az "új" anyagok maradandó formában vannak jelen csak nálunk nem tarthatók fenn.
2010. szept. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!