Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Itthon miért nincs műszakiköny...

Itthon miért nincs műszakikönyv-kiadás?

Figyelt kérdés
[link]

2022. márc. 11. 06:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Régebben volt. A szocializmus alatt működött a Műszaki Kiadó (talán még most is van), ahol számos magyar és külföldi szerző műszaki könyveit adták ki. Én ugyan bölcsész végzettségű vagyok, de van innen-onnan 1-2 műszaki könyvem, és nagyon igényes alkotásnak tartom őket.


Itt vannak a kiadványaik (talán több még időtálló közülük, de nem értek hozzá):


[link]

2022. márc. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
20%
Szakember is alig van, szakkönyv sem kell. Meg persze ha szakemberként autodidakta módon továbbképeznéd magad, akkor az nem megy. El kell menned jó pénzért egy semmit nem érö drága de rövid OKJ-s tanfolyamra.
2022. márc. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%

1. Eleve a (fizikai formátumú) könyv háttérbe szorult, a könyvesboltok sincsenek nagyon eleresztve: [link]


2. A műszaki világ is a digitális formátumú dokumentációk felé fordult, illetve a modern világban már kevésbé foglalkoznak barkácsolással, "fzikai munkavégzéssel".


3. Magyarországon szakmai könyvet, fizikai formátumban, magyar nyelven kiadni nem igazán éri meg. Egyrészt kicsi és árérzékeny a piac, másrészt kicsi az érdeklődés (a bulvár jobban fogy), harmadrészt mire lefordítják magyar nyelvre, kiadják, addigra jön az újabb változat eredeti nyelven (amit a műszaki ember ért), digitális formában.


Bár még létezik a Műszaki Könyvkiadó:

[link]

2022. márc. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2022. márc. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
75%
A Terc kiadónál nincsenek ilyen tematikájú könyvek?
2022. márc. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
#3, #4: A cikk szerint nagyon keresik a műszaki könyveket.
2022. márc. 14. 12:00
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

#6: Az antikváriumokban, nem az új könyveket árusító könyvesboltokban - ahogy a cikk is írja:

"A hagyatékban értékes kötetekre is bukkanhat a hozzáértő, olyanokra például, amelyeket csak egyszer adtak ki, ezért antikváriumokban is ritkaságnak számítanak. Ezek értéke akár több tízezer forintra is rúghat. A műszaki szakkönyvek is keresettek, miután itthon már nincs műszakikönyv-kiadás."


(#3 voltam)

2022. márc. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
#7: Nekem ebből az jött le, hogy azért keresik az antikvár műszaki könyveket, mert újat nem adnak ki.
2022. márc. 14. 23:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!