Tesla vezeték nélküli elektromos áram átviteléhez ért valaki? Bármilyen fémre sugározhható? Kérdésem elméleti, nincs rossz szándékom és óvatos vagyok.
Csupán eljátszottam a gondolattal (inkább csak egy kis aggodalom beszél belőlem, miféle rosszra lehet hasnzálni a tudományt, mire kell ügyelni stb). Nem értek a fizikához, csak olvastam róla, meg film is készült erről, hogy Tesla vezeték nélkül továbbított nagyfeszültségű elektromos áramot. Ha jól tudom, léteznek már ilyesmi telefontöltők is, legalábis pár centi távből vezeték nélkül tölt, ugye?
Szóval, részemről ne gondoljatok rosszra, csak a film kapcsán merengtem, hogy ez a találmánya olyanfajta ártó, veszélyes dolgokra is képes, rossz kezekben, hogy pl száz méterekről (kilométerekről) kiincsre, vagy bizonyos kilincsekre életveszélyesen áramot lehet sugározni? Pl irányítani képesek szakemberek, hogy van egy emeletes ház, abban bizonyos három darab kilincsre rásugározzák, a többi meg mentesüljön ettől - ilyenre is képesek? Mondom, csak játék a gondolattal...
Tesla eme találmánya írányítható, hogy térben merre terjedjen? Vagy a rádióhullámokhoz hasonlóan mindenfelé terjed, és a vevőn múlik, melyik fogadja? Vagy hogyan kell ezt elképzelni? És mekkora a hatósugara, mennyire gyengül és milyen távtól gyengül, és mi gyengül, az áramerősség, a feszkó, vagy az ellenállás?
Ne hivatkozzatok ált.iskolás fizikára se, mert az nekem nagyon régen volt, ráadásul nem szerettem a fizikát a suliban. Szóval úgy se esélyes, hogy érteném. Humán végzettségű vagyok, bár szeretem a matekot is és a filozófiát.
Szóval ha valaki el tudja magyarázni úgy, hogy én is megértsem, előre is köszönöm. Egyáltlaán, Tesla eme találmánya mennyire elterjedt mára a gyakorlatban? Vagy még mindig csak a háttérben kísérleteznek evvel?
Oké a szakirodalom se smafu, bocsi és köszi! :)
A Close to the Sun-t nem értem, kifejtenéd?
A "Close to the Sun" egy Tesla bácsi legendájára épülő, nagyon dekoratív és izgalmas számítógépes 3D kalandjáték.
(Tényleg művészileg kidolgozott. Van látványos Prométheusz-szobor, óriás "női" motívum a színház nézőterének bejárata felett :-D, stb..)
A dráma kifejezetten a nők pozitív diszkriminációjára épít. A főhősnő egy újságíró (Rose), aki egy automatizált gőzhajón megérkezik (a "Teslatórium" egyik vitrinje mellett elhangzik egy cinikus poén az automata szállítás biztonságát illetően) egy gigantikus óceánjáróra (technikailag abszurd, nagyvárosnyi méretűre), melyen Tesla laboratóriumai vannak.
Rendes fogadtatás helyett azonban hullákon vergődik keresztül, míg megtalálja a vezető fizikusnőt, aki a testvére. A játékban nincsen harci összecsapás, csak meneküléssel lehet túlélni - amely általában azért eléggé befosatós. :-D
Sok jó poén van elsütve a játékmenet során, pl. az ifjú Einstein itt kap olyan ihletet, hogy csomagolás nélkül hazautazik, hogy kidolgozza a teóriáját, stb..
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!