Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A budapesti csapvizet mivel...

A budapesti csapvizet mivel tisztitjak hogy biztosak lehetunk benne, hogy nem tartalmaznak korokozokat, amoebakat?

Figyelt kérdés
Honnan tudjuk hogy nem tartalmaz a csapviz budapesten agypusztito amoebakat, COVID-ot, bakteriumokat vagy egyeb fertozo organizmust?
2022. jan. 18. 11:56
 1/9 hollófernyiges ***** válasza:
98%
Klórozzák, mint mindenütt az országban. És onnan tudjuk, hogy a víz fertőzésmentes, hogy nincs enterális baktérium vagy vírusjárvány a városban (bár az agypusztító amőbában nem vagyok biztos).
2022. jan. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
2022. jan. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

1: :-DDDD


Jogos! :)

2022. jan. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
2022. jan. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon kifejezetten jó minőségű az ivóvíz, a budapesti különösen biztonságos. Nincs ez mindenhol még Európában sem, például a lengyelek nem isszák a csapvizet felforralás nélkül, bár mára jelentősen javult a minősége, de sokáig megbízhatatlan volt, néhol az ize is kifogásolható maradt, így a lengyelek teljesen le szoktak döbbenni, hogy mi simán isszuk a csapvizet, ők jobbára főzéshez is palackos vizet használtak és sokan használnak ma is.

Van nálunk is néhány terület az országban, ahol egy időben nem volt kellően megoldva az ivóvíz, de nem emlékszem pontosan, valahol a dunántúli tanyavilágban, ahol egyes kis települések szinte majdnem teljesen kihaltak, így lajtoskocsival szálítottak számukra ivóvizet, mert tönkre ment a vezeték és nem érte meg pár emberért felújítani, ezzel nem tudom, manapság mi a helyzet, de ez csak nagyon kevés embert érint, illetve ott manapság nincs is csapvíz szolgáltatás, mert lekapcsolták, olyan kevés a lakó, elnéptelenedő vidék.

Lehet, hogy ez a jövőben szaporodni fog, ilyen tendenciák várhatóak, sok kis település kezd eltűnni,de nem vagyok szakember, nem igazán tudom ennek pontos jelentőségét megítélni, a lényeg az, hogy ahol van vízszolgáltatás, ott nagyon jó a minősége, a magyar szabványok szigorúak, még nyugati országokhoz - pl. Portugáliához - képest is.

2022. jan. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Az 1-gyes igy reszletesebb utanajaras utan csak reszben van igaza. Annyiban hogy klorozzak a vizet. De persze a tipikus beszolas nem maradhatott el.


Egyekbent is nem logikus az a felvetese neki, hogy onnan tudjuk hogy nincs olyan jarvany a varosban. A viztisztitasnak es amit lehagyott a valaszolo, a naponta vett mintaknak az az elsodleges celja, hogy elkeruljuk a betegsegket a tisztitassal.


Konkretan naponta vesznek mintat es ellenorzik kemiai meg biologiai szempontokbol es ellenorzik hogy minden rendben van-e.


Emellett a fovarosban fokent UV sugarzassal es klorozassal oldjak meg a fertotlenitest.


Az UV sugarzas helyben tortenik, a klorozas meg emellett azert tortenik, mert a tavolabbra ero vizvezetekekben is felgyulemlik a szennyezodes, es ezert klorozzak, hogy tiszta relativan tiszta maradjon amikor a fogyasztohoz jut.


Ha valakit erdekel a pontos reszletezes beszolasok nelkul.

2022. jan. 18. 23:29
 7/9 hollófernyiges ***** válasza:
Ha mindezt ilyen jól tudod, akkor miért kérdezed?
2022. jan. 19. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7-es: megelőztél!


:)


Tényleg nem értem, miért kell kérdést kiírni arról, amihez egyrészt tuti rendelkezésre állnak hivatalos anyagok, másrészt maga a kérdező is ideírja....


Ez olyan önreklám, fitogtatás, vagy micsoda???

2022. jan. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

7 es 8


Egy ket ertelmes ember kuldott linket is ami alapjan mar utana tudtam nezni.


Na meg valami?

2022. jan. 19. 10:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!