Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogy tudnék könnyen gravírozni...

Hogy tudnék könnyen gravírozni,esetleg sablonból pici fém darabokat elkészíteni?

Figyelt kérdés

Rajzból nem vagyok jó.

Sose voltam.

Gondoltam rá,hogy kivágom lemezből az alakot,majd lecsiszolom.

De vajon hogyan tovább,hiszen a felület nem egyenes,az alakzat pedig hol mélyebb,hol keskenyebb...

Pl egy hippi jelet el lehet képzelni.

Maga a jel ami belül van,és a kör amibe benne van az egy dolog.

Viszont a többi rész gyakorlatilag pici gödör.

A csak maga a kör+benne rajzolt vonalak lógnak ki a síkból.

Na tehát fémdarabok alatt lehet gondolni egy kitűző testére,medálra,stb.

Egy katonai kitüntetést el lehet képzelni.

Ugye az egy db fém,amibe rajzolva van,stb.

Na de ezeket préselték...

Nekem már szerintem a gravírozás is elég lenne,ha valahogy sablon alapján pontosan tudnék karcolni alakzatokat fémfelüketekre.

De érdekelne az is,hogy hogy tudnék felületen kívüli fém ábrákat csinálni.

Tehát egy sík fémfelületre rátenni egy fémdarabot,amit szépen alakra csiszoltam.

Gondolom az lenne az első gondolat,hogy egy fogorvos méretű csiszolóval faragjam ki,de érdekelnének más megoldások is.

Talán olvasztott alumíniumot önthetnék egy sablonba,de miből csinálnám ugye a sablont...

Mer ha lenne ilyen,akkor pl szimplán felszeletelhetném,mint a kenyeret.

És lenne több belőle.

De nem ilyen hatalmas méretekre gondoltam.

Tehát mi módja lehet a kivitelezésnek legkevesebb bonyodalommal,ami könnyen elérhető vajon...


2022. jan. 16. 18:44
 1/7 crudy ***** válasza:

Hát most érintettél különböző techológiákat. Közelítsük meg két oldalrl. Vagy hozzá adsz anyagot, vagy csak eltávolítasz.


Ha leválasztasz akkor igen, gravírozás. Vagy te csinálod kézzel egy dremellel, vagy elviszed valahova ahol foglalkoznak gravízorással.


A másik megoldás ha te magad kifaragod tűreszelővel.


Ha anyagot adsz hozzá, akkor jól mondtad, a szimbólumot előszőr ki kell faragd. Nem vagy sokkal előrébb ezzel, és még össze kell kösd az alapot a szimbólummal. Ez lehet forrasztás, hegesztés, szegecselés. Talán a forrasztás a legegyszerűbb, de utána még csiszolni kell, hogy szép is legyen.

2022. jan. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Gravírgép sok fajta van, régen volt a pantográf, amely egy sablont letapogatva kivéste az ábrát, feliratot.

Manapság számítógéppel vezérelve bármilyen ábrát, grafikát, feliratot el lehet készíteni, akár több mélységben, vagy különböző felületek egymásra ragasztásával, vannak ipari 'szerelő' ragasztók, de persze a forrasztás is jó módszer, már ha lehet az anyagot forrasztani.

Nem csak forgácsolással, de akár lézerrel is lehet felületet átszínezni, mélyedést vágni bele, vagy kontúrt vágni, bár az olyan lézer, amely fémeket is vág, az már ipari CNC gépezet, más a hullámhossz, meg az energia, amivel előállítják, de olyan is van, ami a rozsdamentes acélt is úgy vágja, mint a vajat.

Kínaiak csinálnak meglepően olcsón ilyen gépeket, bár ugye a lézereknél fontos a teljesítmény, a mechanikus gépeknél meg a porvédelem, amely főleg a csúszófelületek gyakori beragadását okozhatja, aztán a grafikai programok, amelyeket illeszteni lehet a géphez, is pluszban értendők és ezek lehetnek kimondottan nagy költségűek is.

A Gravograph cég árul ilyen masinákat, meg az ISEL, ez utóbbi német, egy kis CNC marógép, ezek gravíroznak fémet is.

A kínai gépeg a Bangoodon vannak talán a legjobb árban, amely viszonylag megbízható.Mostanában sokat emelkedett a költség, őjabban erre is rátették az Áfát, régebben volt ennek kivédésére mód.

Tessék:

[link]

Lézer

[link]

2022. jan. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Csak 10 watt?

Ez hogyan vág el valamit?

2022. jan. 16. 23:59
 4/7 anonim ***** válasza:

Fókuszban vág és már az 5 wattos is használható, de persze a 20W , vagy a még nagyobb teljesítmény az igazi, de azok már sokkal drágábbak.

Egy kis műszaki érzék kell hozzá, mert darabokban szállítják, mindenki saját maga legózza össze, de nem vészes, könnyen összerakható.

Ezek filléres cuccok, viszont a léptetőmotoros gépeknél tényleg érdemes valahogy az orsók, meg a csúszórészek porvédelméről gondoskodni, a szervóhajtásnál meg a bordásszíjjakat kell cserélni, ha nagyon megnyúlnak, vagy megkopnak és persze a lézeregységet időnként, de házi célra jó passzió és még meg is fizethető.

A kontrollerkártyák között is van különbség, ezt alaposan érdemes áttanulmányozni, mert lehet mással is rendelni, nem csak ami kittben van, elég rugalmasak és többnyire megjön minden alkatrész. A vezérlőkártyákról hallottam panaszt, de amit én raktam össze, az működött, több fajta van.

Éppen akartam venni tavaly, de először rárakták az ÁFÁT, aztán meg a Forint romlása miatt drágult mindegyik gép és ennyit már nem ér meg nekem jelenleg, mert viszonylag ritkán használnám, nekem modellezéshez szokott kelleni, de most azzal is leálltam, mert mostanában mással töltöm az időmet.

De ha téged érdekel az ilyesmi, akkor még mindig nem rossz vétel.

2022. jan. 17. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hmm,mindenképp jó lenne.

De nekem olyasmi is kellene,hogy mondjuk belerakom egy tokba,és szép lassan tudom fel le mozgatni.

Tehát tudok vele egyenes szépen vágni,olyan mint egy forrasztópáka,csak olyan mint egy kameraállvány.

Rengeteg bajra megoldást jelentene.

2022. jan. 17. 22:06
 6/7 A kérdező kommentje:

El se hiszem,hogy ezzel vasat lehet vágni...

Ez marha jó!

2022. jan. 17. 22:07
 7/7 anonim ***** válasza:

Vasat, illetve acélt azt nemigen, ahhoz ipari lézergépek kellenek, nagy energiájú széndioxid lézerrel, az elektromechanikus gépek meg gyengék hozzá, ráadásul a gravírozás túl magas fordulaton történik, ezért nemigen alkalmas acél forgácsolására, de ISEL típusú géppel egy spéci meghajtóegységgel és szerszámokkal én forgácsoltam acélt, például a Déli Point irodaház bejáratánál lévő tolópajzsokat személyesen készítettem el.

Az ISEL azért sokkal erősebb szerkezet, azzal alut, rezet, bronzot minden további nélkül lehet forgácsolni, speciális esetben akár acélt is, bár természetesen lényegesen kisebb paraméterekkel, mint az ipari CNC gépeken.

2022. jan. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!