Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan tudom könnyen megérteni...

Hogyan tudom könnyen megérteni a Valószínűségszámítást?

Figyelt kérdés
Az egyetemen most van olyan tárgyam hogy Valószínűségszámítás és statisztika. Milyen jegyzetekből ill. milyen módszerrel tudnám a legegyszerűbben Bármi féle jegyzet jól jönne. Köszönöm.
2010. szept. 8. 19:28
 1/6 anonim ***** válasza:
59%

úgy érted, mekkora a valószínűsége, hogy megérted?

:DDDD

2010. szept. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
ez majdnem vicces volt. de még gyakorolj.
2010. szept. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
majdnem?! akkor most igen, vagy nem?
2010. szept. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
hát nem túl valószínű
2010. szept. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
53%

Nekem külön volt valszámom és külön statisztikám, de maga a valszám nem túl bonyolult. De szerintem vagy előadáson, vagy gyakorlaton úgyis elmondják, hogy mi a kötelező irodalom. Lesz egy könyv, és lesz egy példatár. Ha órán megérted az elméletet, a könyvre nem lesz szükséged, a pl.tár viszont szerintem erősen ajánlott.

Ha mégsem mondanának semmit a kötelező irodalomról, odamész a gyakvezetőhöz/ az előadást tartó tanárhoz, kérdezel, ő meg válaszol.

Egyébként én ebből tanultam: [link]

meg volt a suli saját kiadású példatára.

2010. szept. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én középsuliban rühelltem, megtanulgatatlannak, sokszor ellenőrizhetetlennek gondoltam. Szemben egy deriválással, vagy határértékkel.


De főleg a kombinatorika miatt. Holott a 2 közel sem annyira függ össze, mint gimiben.

Egyetemen nekünk is volt 1 félév valszám, féltem is tőle. A gyakvezető a magánéletéről, Trumpról beszélt az órákon, egy feladatot, ha megoldottunk. Az előadónak vmi hangszalaggyulladása volt, nem tudod beszélni, de nem engedte, hogy helyettesítsék, inkább elmaradtak az órák, a gyakorlatain meg mutogatott, vagy egy diák beszélt helyette.

Na, lényeg, hogy gyakoroltam ezerrel, olvastam az elektronikus jegyzetet, amit akkoriban írt. Nem szégyelltem, ha kellett többször is egy-egy példát.

Amennyire nem tanultunk a gyakorlatokon (lai valszámot), annyira korrektül pontozott a csávó. Így végül 20/18-at értem el. Megcsillant az 5-ös reménye, de lai a 4-esé. Szemben a megbukással, ez nagyon motivált! Mondanom sem kell sokan buktak a zh-n, a 18 pont elég jónak számított. A kövi zh-m 20/19 lett, itt kicsit csalódott voltam már, de az egyik levezetésért még meg is dicsért a gyakvez.

A vizsgám végül 4-es lett, de láttam, hogy sok pontot vesztettem, ahhoz képest, amit a megoldókulcs alapján gondoltam. Így bementem, és reklamáltam 10 pontot. Nem volt könnyű... De az, hogy 5-ös lettem nagyon boldoggá tett. Gyakorlatilag így szerettem meg a valszámot. Azóta az egyik kedvencem.

Nagyon sokat segített az egyetemi szemléletmód, eloszlások pl. Illetve megtanultam Excellben szimulálni. Végre tudtam ellenőrizni a számításokat!

2019. jún. 7. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!