Az normális, hogy a pulzoximéterek össze-vissza mutatnak, meg sokszor csak vonalat mutatnak és kikapcsolnak?
Én is vettem egy olcsó kínai készüléket, de teljesen megbízhatóan működik. A te készülékeid valószínűleg selejt kategóriásak, vagy hibásan használod őket.
Nem lakkozott körömre raktad fel véletlenül?
Nem tört meg a gyatra vezetékezés a készülékben?
Nem lötyögnek a tápcellák a foglalatban?
Nincs nagyteljesítményű infraadó (pl. régebbi fülhallgatóé) üzemeltetve a helyiségben?
Ajjaj - ha tényleg ilyen súlyos vérellátási gondjaid vannak a perifériás részeken, akkor nem csoda, hogy a műszereid nem működnek!
A pulzoximéter a hajszálerekben még pulzáló véráramot igényli - innen ered a technika neve. Ugyanis csak az ingadozó összetevőjét veszi figyelembe a detektorra érkező jelnek. Így eliminálva van a külső fény hatása, és így biztosított, hogy csak a friss, oxigénnel telített vér abszorbanciája van beszámítva.
Csakis jó vérkeringésű ujjakon lehet használni az ilyen műszert!
Próbáltasd ki fiatal és egészséges emberekkel a készülékeidet. Ha azoknál sem mutat stabilan 95% feletti oxigén-szaturációt, akkor egyértelműen a készülékeid a selejtesek. Máshogy itt látatlanba nem segíthetek.
Az én kínai bóvli készülékem kiválóan működött, amíg le nem törtek a drótjai. Most éppen három hónapja van félig megjavított állapotban. Már forrasztottam bele minőségi drótokat, de még nem volt kedvem epoxiddal rendesen beragasztani a vezetékek végeit. Az eredetileg használt "melegtakony" ragasztó meg nem az én stílusom.
Nézd - először azt tisztázd a fentebb leírt módszerrel, hogy jók-e a készülékeid, vagy nem. Az eredeti kérdésedre kielégítő választ kaptál.
Ha súlyos perifériás keringési problémáid vannak, akkor semmilyen hasonló elven működő készülék nem lesz jó - a legdrágább kórházi invesztíciós felszerelés ujjcsipesze sem. A pulzusnak nem kell egyformának lennie, de friss vérrel átjárt hajszálerek szükségesek az átvilágított részen. Ha elmegy a jel a keringéshiány miatt, akkor a készülék lekapcsol, vagy hibát jelez.
A többi teendőt szakorvossal kell konzultálnod - eleget jártak iskolába ahhoz, hogy értsenek a témához. Látatlanba senki nem tud jobb tanácsot adni.
Ha nincs súlyos tüdőbajod és nem is fulladozol, akkor kár a véred oxigénszintjén aggódnod. Elég annak a bizonyos Raynaud szindrómának a kezelésére koncentrálni, mert abból csak nagyobb baj lesz a későbbiekben.
Kedves kérdező - ha jól értem - vettél 3 kütyüt "egymás után". Nem írsz pontos típust, nem írod, hogy teljesen azonosak, vagy csak hasonlóak-e. Meg lett mondva, hogy próbáld ki őket más személyeken is, hogy ki tudd zárni selejtes mivoltukat, hisz az említett Raynaud szindróma kontraindikációnak számít az ilyen műszer használatát illetően.
Még nem írtad le, hogy mi lett a teszt eredménye garantáltan egészséges embereken. Ha selejtnek tűnnek, akkor ellenőrizd a törékeny bekötővezetékek integritását. Ezzel kimerítetted a néhány eurós kínai játékszerek bevizsgálásának lehetőségeit. Ha garanciális készüléket vettél, akkor már magabiztosan reklamálhatsz.
Mindez után szolidaritásból kiírhatod ide a tapasztalataidat a termékekkel és kereskedőkkel kapcsolatban mások okulására. Tehát ennyi a téma.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!