Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Az normális, hogy a pulzoximét...

Az normális, hogy a pulzoximéterek össze-vissza mutatnak, meg sokszor csak vonalat mutatnak és kikapcsolnak?

Figyelt kérdés
Vettem 3-at, közvetlen egymás után, akár menet közben is lemegy 99-ről akár nyolcvan valamennyire is, ott villog, úgy marad, idővel se megy feljebb csak kicsit, vagy lejjebb. Ha egyszerre vannak a kezemen, akkor se egyforma semmi, ha mérnek egyáltalán.
2022. jan. 5. 15:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is vettem egy olcsó kínai készüléket, de teljesen megbízhatóan működik. A te készülékeid valószínűleg selejt kategóriásak, vagy hibásan használod őket.


Nem lakkozott körömre raktad fel véletlenül?

Nem tört meg a gyatra vezetékezés a készülékben?

Nem lötyögnek a tápcellák a foglalatban?

Nincs nagyteljesítményű infraadó (pl. régebbi fülhallgatóé) üzemeltetve a helyiségben?

2022. jan. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az nincs, de Raynaud szindrómám van.
2022. jan. 5. 20:54
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ajjaj - ha tényleg ilyen súlyos vérellátási gondjaid vannak a perifériás részeken, akkor nem csoda, hogy a műszereid nem működnek!


A pulzoximéter a hajszálerekben még pulzáló véráramot igényli - innen ered a technika neve. Ugyanis csak az ingadozó összetevőjét veszi figyelembe a detektorra érkező jelnek. Így eliminálva van a külső fény hatása, és így biztosított, hogy csak a friss, oxigénnel telített vér abszorbanciája van beszámítva.


Csakis jó vérkeringésű ujjakon lehet használni az ilyen műszert!

2022. jan. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Egyrészt a pulzust mutatja vonallal, másrészt meg mondj akkor mást helyette!
2022. jan. 6. 06:42
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Próbáltasd ki fiatal és egészséges emberekkel a készülékeidet. Ha azoknál sem mutat stabilan 95% feletti oxigén-szaturációt, akkor egyértelműen a készülékeid a selejtesek. Máshogy itt látatlanba nem segíthetek.


Az én kínai bóvli készülékem kiválóan működött, amíg le nem törtek a drótjai. Most éppen három hónapja van félig megjavított állapotban. Már forrasztottam bele minőségi drótokat, de még nem volt kedvem epoxiddal rendesen beragasztani a vezetékek végeit. Az eredetileg használt "melegtakony" ragasztó meg nem az én stílusom.

2022. jan. 6. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
De mondj az ujjrarakós helyett olyat ami jó... Ha meleg a kezem, általában mutat valamit. De a pulzus se egyforma, a PI se.
2022. jan. 6. 08:28
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nézd - először azt tisztázd a fentebb leírt módszerrel, hogy jók-e a készülékeid, vagy nem. Az eredeti kérdésedre kielégítő választ kaptál.


Ha súlyos perifériás keringési problémáid vannak, akkor semmilyen hasonló elven működő készülék nem lesz jó - a legdrágább kórházi invesztíciós felszerelés ujjcsipesze sem. A pulzusnak nem kell egyformának lennie, de friss vérrel átjárt hajszálerek szükségesek az átvilágított részen. Ha elmegy a jel a keringéshiány miatt, akkor a készülék lekapcsol, vagy hibát jelez.


A többi teendőt szakorvossal kell konzultálnod - eleget jártak iskolába ahhoz, hogy értsenek a témához. Látatlanba senki nem tud jobb tanácsot adni.


Ha nincs súlyos tüdőbajod és nem is fulladozol, akkor kár a véred oxigénszintjén aggódnod. Elég annak a bizonyos Raynaud szindrómának a kezelésére koncentrálni, mert abból csak nagyobb baj lesz a későbbiekben.

2022. jan. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Te nem tudom, hol élsz, több mint 20 éve állapították meg, szó sincs kezelésről. Nem ez a lényeg. Mi az, hogy a pulzusnak nem kell megegyezni? De meg kell egyezni, mert egy pulzusom van. Ha nem egyezik meg, akkor rosszul mér. És tele van fassággal a papírja, és ugye ezt is csak vásárlás után olvashattam el. Írtam a gyártónak, hogy akkor melyik adat igaz, és miért vannak hülyeségek leírva, pedig konkrétan kifejtettem mindent, hogy mi miért hülyeség, visszakérdeztek, hogy mi a kérdés. Leírják a papíron, hogy az oxigénszintmérés pontossága +2%, ami értelmetlen, de utána ugyanerre 1%-ot is leírnak, a dobozán meg +/-2%. Általában +/-2% szokott lenni mind, ezt meg agyondicsérik árukeresőn az 1% miatt. Megkérdeztem azt is, hogy mi az a bio-tek index pulzoximéter teszter? Mert a papírjában azt írták azzal nézzem meg a pontosságát, de nem találok ilyet a neten. És az a válasz, hogy használják kórházakban, meg magánrendelőkben, és meg vannak elégedve, sőt pozitív visszajelzést szoktunk kapni. Mi a kérdés?
2022. jan. 6. 15:25
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező - ha jól értem - vettél 3 kütyüt "egymás után". Nem írsz pontos típust, nem írod, hogy teljesen azonosak, vagy csak hasonlóak-e. Meg lett mondva, hogy próbáld ki őket más személyeken is, hogy ki tudd zárni selejtes mivoltukat, hisz az említett Raynaud szindróma kontraindikációnak számít az ilyen műszer használatát illetően.


Még nem írtad le, hogy mi lett a teszt eredménye garantáltan egészséges embereken. Ha selejtnek tűnnek, akkor ellenőrizd a törékeny bekötővezetékek integritását. Ezzel kimerítetted a néhány eurós kínai játékszerek bevizsgálásának lehetőségeit. Ha garanciális készüléket vettél, akkor már magabiztosan reklamálhatsz.


Mindez után szolidaritásból kiírhatod ide a tapasztalataidat a termékekkel és kereskedőkkel kapcsolatban mások okulására. Tehát ennyi a téma.

2022. jan. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Kórházban is ilyennel mérték altatás előtt. 3 egyformát rendeltem.
2022. jan. 7. 01:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!