Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Példák a tökéletesen rugalmas...

Példák a tökéletesen rugalmas keresletre?

Figyelt kérdés

Nem gazdasági szakon vagyok, mégis van egy ilyen tantárgyam, szóval nem vagyok kisegítve az internet közgazdász magyarázatai által, valami hü/y e biztos példára lenne szükségem :D

órai definíció "a legkisebb árváltozás esetén a keresett mennyiség nullára esik" volt, példa a lottó, ami a helyszínen se állt össze a fejemben.


"Rozi néni vesz egy almát 5 ft-ért a piacon, de ha az alma csak 4 ft-ba kerül, akkor kettőt fog venni" - példára lenne szükségem, csak hogy értsem, mégis milyen terméknek van tökéletesen rugalmas ára.


Előre is köszönöm annak, aki képes lefordítani nekem ezt a nyelvet! :)


2021. dec. 19. 11:01
 1/1 anonim ***** válasza:
Például az arany, gyémánt, és sok luxuscikk is ilyen, akár luxus utazások, stb. Ha picivel olcsóbb lesz, hirtelen nagyon megnő a kereslet, ha pedig drágul, akkor nagyon gyorsan csökken. (A valóságban persze nincs "tökéletesen" rugalmas keresletű termék, csak azt közelítő.)
2021. dec. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!