Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Képes valaki olvasni egy...

U. Xorter kérdése:

Képes valaki olvasni egy (akár saját) szöveget olyan szemmel, mintha először tenné, pedig már olvasta? Van ilyen képesség?

Figyelt kérdés

Ugyanez zenére: többedjére úgy hallgatni, mintha először hallanád? És nem az amnéziára gondolok.

Hogy hívják ezt a képességet?



2021. dec. 7. 17:03
 1/2 anonim ***** válasza:
Visszaolvasni úgy szoktak pl. saját írást, hogy "pihentetik" pár hétig-hónapig, és utána veszik elő újra. Amúgy az emlékeket és az asszociációs kapcsolatokat nehéz kikapcsolni, azok akaratlanul működnek, akár tudat alatt is. Ezek feloldása szakembereknek is komoly feladat, és gyakran csak részleges eredményt ad.
2021. dec. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Igen én képes vagyok rá. Én olyankor úgy tekintek az irományomra mintha nem is a magam fogalmazott történetet olvasnám hanem egy teljesen az elképzeléseim szerint írt könyvet. Hogy pontosan hogy hívják ezt azt sajnos nem tudom. :)
2021. dec. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!