Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogy kell kiszámolni, hogy...

Hogy kell kiszámolni, hogy valami hány perc alatt készül el valahány fokos sütőben?

Figyelt kérdés
Szóval, ha nem valahány Wattal melegítem, hanem valahány fokkal.
2021. nov. 21. 09:49
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Ezt a módszert egyébként nagyon sok helyen alkalmazzák. A ledes fényerő szabályzóknak is ugyanez az elve. Maximális teljesítményre kapcsolják a led-et, majd szaggatják a rá jutó feszültséget, persze ez esetben másodpercenként több százszor, így állandó fényerőnek látod. A sütőnél ugyanez egy közel állandó hőmérsékletet jelent.
2021. nov. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:
Nagyon el vagy tévedve. Attól, hogy te azt hiszed, hogy újat mondtál nekem, nem mondtál semmi újat. Viszont attól, hogy lehet ilyet is csinálni, a gázt mondjuk megnyitom, és az akkora teljesítménnyel ég, amekkorával. Annál is lehet önszabályozós, de nem feltétlen. Ezen kívül, attól, hogy szaggatja, és az átlaga lesz 500W, attól az olyan, mintha 500W-al fűteném folyamatosan. Energiát adunk az ételnek, hogy az megfőljön, vagy megsüljön. Odaégés meg attól függ, hogy mennyi energia mekkora felületre mennyi ideig jut. Annyi energia kell, ami a felülettel érintkezve nem égeti meg a külső részt mert van ideje átadni a belső résznek a meleget. De még mindig másról beszélünk.
2021. nov. 27. 15:30
 23/26 anonim ***** válasza:

"Akik értenek a sütéshez, azok kikísérletezik. Nyilván nem nulláról indulnak, hanem a korábbi tapasztalataik alapján sejtik, hogy mire számíthatnak, de tudják előre, hogy ha új sütővel van dolguk, akkor valamit majd valószínűleg változtatni kell, hogy ugyanazt a végeredményt kapják, mint a korábbi sütőjükben sütve.


"Nem. Ez a te véleményed, hited. Én meg tudom..."


Ha tudod, minek kérdezed? :D


Egyébként meg nem a hitem, hanem a tapasztalatom. Ha tudni akarom, hogy "valami hány perc alatt készül el valahány fokos sütőben", akkor először is definiálom, hogy mi az a valami, mert nem mindegy, hogy pl. egy két kilós sütőtökről van-e szó vagy laposra szaggatott mézeskalácsszivecskékről.

2021. nov. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:
Még mindig másról beszélsz.
2021. nov. 27. 16:58
 25/26 anonim ***** válasza:
Kérdező, mi nem tudhatjuk, hogy melyik hozzászólással mondunk neked újat ? Most viszont biztosan újat mondok neked, amit nem tudtál. Hülye vagy. :) Ha ezt is tudod, akkor bocsi, ezek szerint nem tudunk újat mondani. Egyébként van egy nagyon közeli képlet, amivel lehet, hogy előrébb lennél. [link]
2021. nov. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Oké, lehet. De az, hogy a többiek válaszával se tudsz mit kezdeni...
2021. nov. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!