Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogy kell kiszámolni, hogy...

Hogy kell kiszámolni, hogy valami hány perc alatt készül el valahány fokos sütőben?

Figyelt kérdés
Szóval, ha nem valahány Wattal melegítem, hanem valahány fokkal.
2021. nov. 21. 09:49
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
95%
Ki kell kísérletezni.
2021. nov. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
79%
Legjobb, ha teszel a sütőbe egy hőmérőt, nehogy úgy járj, mint én. Bekapcsoltam 50 fokos melegen tartásra, aztán a 160 fokos olvadáspontú műanyag megolvadt. :)
2021. nov. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Számolni.
2021. nov. 21. 15:48
 4/26 anonim ***** válasza:
85%
Ez így túlságosan elméleti mindenféle adatok nélkül... Hogyhogy valami? Bármi? Egy tepsi sütemény meg egy ötkilós pulyka eléggé máshogyan viselkedik a sütőben...
2021. nov. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt számolni nehéz. 0,5Kg karaj másképp viselkedik, ha nagy az átmérője, de rövidebb, mint egy kisebb átmérőjű , de hosszabb. A sütés főzés javarészt a rutinra épül. Régebben én is mértem minden alapanyagot, aztán veszel egy másfajta lisztet és nem olyan lesz a tészta, mint az előző, hiába tartottad be a pontos mennyiséget.
2021. nov. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
hívd fel a matek, biológia, és kémiatanárodat. azokkal egy konferenciahívást kell szervezni és kiszámítják neked
2021. nov. 22. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, a hő az egy bonyolult dolog. Az intenzív mennyisége a hőmérséklet. Ami kiegyenlítődik. Az extenzív mennyisége a hőmennyiség (Joule) ami összeadódik. Az, hogy hány wattal melegítve és hány kWh energiát elhasználva hány fokra melegedik a te egyedi méretű sütőd, azt nem tudjuk megmondani. Pláne úgy nem, hogy nem tudjuk, 5 dkg ételt, vagy 5 kg ételt szeretnél elkészíteni.

Ezt neked kell az addott, konkrét esetben előbb saccolni, aztán kísérletekkel finomítva meghatározni, hogy nálad hogyan is van ez...

2021. nov. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Én nem azt kérdeztem, hogy hány Watt kell hozzá, pont azt írtam, hogy nem azt kérdezem, mert azt tudom... De akkor még leírom. Nem azt kérdeztem. Azt kérdeztem, amit kérdeztem. Teljesen mindegy milyen a sütőm, és mit sütök benne, ha a hőmérséklet van megadva akkor annyi energiát ad hozzá, amennyitől, olyan lesz a hőmérséklete. Vannak olyan receptek, és biztos vannak olyan sütők is, amiket nem teljesítményre, hanem hőmérsékletre lehet beállítani. Ezt hogy számolják? Mert semmit sem kísérleteznek teljesítménnyel sem. Azt kiszámolják, hogy mennyi energia kell valami megsütéséhez, nem próbálgatják, hogy megsül-e,180 fokon fél óra alatt, vagy majd legközelebb 35 perccel próbálom meg..
2021. nov. 23. 11:44
 9/26 anonim ***** válasza:
#8 , szerintem a sütőket mind hőmérsékletre kalibrálják, nem teljesítményre. Ha hidegebb helyre állítod a sütőt az több energiát zabál, hogy 200 fokon tudjon sütni. A sütőtér hőmérsékletét méri a készülék és ahhoz képest adagolja a nagyobb energiát , ha kell. Nem szabad összekeverni mondjuk az elektromos főzőlapokkal, ahol teljesítményt állítasz, de ott azért, mert nincs visszajelzés a készülék felé, hogy hány fokos az étel. Most már vannak olyan sütő is, ahol egy maghőmérőt szúrsz a húsba és az visszajelez a készülékednek, hogy vegyen vissza, mert elérte a hús belseje a szükséges hőmérsékletet.
2021. nov. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Mindent energiára kalibrálnak. A sütő valamekkora teljesítménnyel melegít. Alapból ezt szabályozod mindenen. Ha valamin hőmérsékletet lehet beállítani, akkor meg automatikusan ahhoz szabályozza a teljesítményt. A kérdés az, hogy hogy számolják át a receptet fokba? Mert alapból teljesítményre számolják ki, hogy mi kell a megsüléshez, vagy főzéshez vagy akármihez. Szóval azt egyszerűen kiszámolják, de aztán mégis azt mondják, hogy tedd 120 fokra előmelegített sütőbe, és süsd 12 percig.
2021. nov. 23. 15:55
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!