Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha elég pénz és nyersanyag...

Ha elég pénz és nyersanyag állna a rendelkezésünkre, akkor mai technikával létrehozhatnánk egy ilyen fajta csillagközi űrhajót?

Figyelt kérdés

Föld körüli pályán szerelnék össze, és lenne rajta hely 500 embernek, atombombáknak, meg egy helynek ahol élelmet termeszthetnek.


Nukláris robbanásokkal gyorsítanák fel a fénysebesség 25%-ára, és a fő célja az lenne, hogy felfedezze az Alpha Centauri rendszert.


Ilyen sebességgel kb. 20 év alatt odaérne, és napok alatt átsuhanhatna a rendszeren. Ha van benne lakható bolygó, akkor leválna a nagy hajóról egy kisebb, ami pár nukleáris robbanással lelassulna annyira, hogy leszállhasson és oda költözzön vele az emberek egy része.


Ezután a nagy hajó pár robbantással és csillag-körüli hintamanőverrel irányt váltana, és elindulna a Tau Ceti felé, ahol lehet, hogy szintén van lakható bolygó.


Közben a hajón élő emberek szaporodnának, hogy ne öregedjen el a legénység, de nem hagynák, hogy 500-nál több ember éljen a hajón.


Ha találnának egy eléggé távoli rendszerben, egy tényleg lakható bolygót, akkor a maradék atombombával lelassulnának és odaköltöznének.


2010. szept. 3. 09:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
64%

Végül is ilyen hajót lehetne építeni, de a nukleáris meghajtást felejtsd el. A Centauri rendszer pedig nem éppen ideális célpont, lévén egy elég tág hármas rendszer. Nem valószínű, hogy ott van a földi életre alkalmas bolygó.


maci

2010. szept. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Most még nem tudunk csillagközi utazásra alkalmas űrhajót építeni, és szerintem ez még jó ideig így is marad. Ha egy valag pénzt beleölnénk, nemzetközi összefogással felgyorsítható volna a fejlesztés, de egy ilyen projekt egyenlőre túlságosan nagyszabású nekünk.


Főleg atombomba meghajtással.

2010. szept. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

A nagyméretű űrhajó minden valószínűséggel létrehozható lenne, a növénytermesztés is megoldható tápláléknak. A problémák a következőek lennének:


- A fénysebesség 25%-a mint célkitűzés teljességgel lehetetlennek látszik.

- Az emberi test nem viseli el a súlytalanaságot nemhogy hosszú évekig, hanem hónapokig is nehezen. Aki éveket utazna súlytalanságban az hiába találna bármilyen bolygót, le se tudnának rá szállni. A mesterséges gravitációt meg még nem fedezték fel. Próbálkoznak centrifugális erővel pótolni a gravitáció hiányát, de még nincs kész terv.

2010. szept. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
76%
De tényleg valaki hozzáértő nyilatkozhatna, hogy ez a centrifugális gravitációs dolog, ez miért nem működik. Vagy mik ennek a korlátai? Mert már az 1960-70-es filmekben is láthattunk ilyeneket.
2010. szept. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt a 2001 Űrodüsszeiában láttam, de végülis most nem akarok utánaszámolni, de úgy gondolom, hogy a földi gravitációhoz hasonlót létrehozni csak úgy tudnánk, ha nagyon gyorsan pörögne(vagy nagy cuccot kellene építeni), kérdés, hogy ezt mennyire szoknánk meg...mert a Föld is forog, csak marha lassan. Meg azt nem vágom, hogy ha létrehoznánk egy ilyen forgó űrhajót, akkor hogy tudnánk vele manőverezni, mert az ugye egy pörgettyű.
2010. szept. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Ma még a bolygóközi utazás is "problémás". :D
2010. szept. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Azért problémás, mert ha centrifugális erővel készítenének gravitációt, az azt jelentené, hogy az űrhajó KÜLSŐ SZÉLEI felé irányulna az erő. Ergo középen ígyis úgyis nulltér lenne és használhatatlan lenne az űrhajó nagy része.
2010. szept. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

a forgáson alapuló mesterséges gravitácó elviekben működik. számolgatni sem nehéz, középiskolás fizikát nem haladja meg a dolog. a gond a méret. olyan 400 méteres átmérőtől kezd el használható lenni a dolog, de akkor is csak a külső 2 méteres sávban. szóval jó nagy szerkezet lenne.

a nukleáris meghajtás ilyen szinten elviekben működik, de nem biztos, hogy van értelme.

az egész utazás során az energi lesz a legnagyobb gond, a csillagok között el lehet felejteni a napelemeket. be kellene rakni egy atomerőművet (áram, fűtés megoldva), ha viszont van energia, akkor jobban jársz ionhajtóművekkel. arról nem is beszélve, hogy nagy sebességeknél, már kell valami elektromásneses védőpajzs is, különben a csillagközi tér vákuumja úgy szétforgácsolja a hajót, mint a pinty. (azért az sem üres)


egyébként a kutatások azt mutatják, hogy megválogatott, néhány generációig tervezett módon szaporodó csoport már 30 emberből önfentartó, azaz nem alakul ki belterjesség, úgyhogy el lehetne 30-40 fős induló létszámon gondolkodni, mert akkor be lehetne lőni úgy a dolgot, hogy amikor felcseperedik a következő generáció, akkor érnének célba.


elvileg megépíthető, a technológia tulajdonképpen adott. (mire megépülne a hajótest, addigra az ionhajtóművek is rendelkezésre állnának, meg az elektromágneses pajzs is)

2010. szept. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Jó ötletek!


Ha valóban lenne a hajónak saját atomreaktora, akkor az ionos hajtómű hasznosabb lenne, és mivel a csillagközi térben csak az a veszélyes, hogy az ott lévő ritka por nagy sebességel való nekiütközés miatt dörzsölné a hajótestet, egy elég erős elektromágneses mező sztatikusan taszítani a hajó útjából a port.

2010. szept. 3. 14:32
 10/20 A kérdező kommentje:
Talán a hajó mesterséges gravitációt létrehozó forgó részét is be lehetne fogni a mező generálásába, ha forgórész tengelyén egy erős mágneses mag lenne, ami miatt dinamóként funkcionálna.
2010. szept. 3. 14:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!