Szerintetek is kevesebb a tudományos felefedezés ?
A megjelenő tudományos publikációk (tehát a felfedezések) száma évről évre töretlenül nő. Az átlagemberhez ebből azonban nagyon kevés jut el. Leginkább az olyan felfedezések kerülnek be a köztudatba, amelyek az emberek életére közvetlenül ható dolgokat érintenek, de általában ezek is néhány hét után elfelejtődnek. Karikó Katalint is rég elfelejtette volna már mindenki, ha nem tartana még mindig a járvány. (Az mRNS alapú vakcinák kifejlesztésében részt vevő több tucat másik ember nevét meg nem is tudja senki most se.)
De a felfedezések súlyát és a tudomány fejlődését amúgy is csak utólag visszatekintve lehet majd megítélni. Gondolj csak bele: 1915-16ban, amikor Einstein a relativitás elméletet kidolgozta, szerinted mi érdekelte jobban a közvéleményt: a fizika addigi történetének egyik legnagyobb újítása, vagy az éppen zajló háború? Ma már persze látjuk, hogy Einstein munkájának is hatalmas, az egész 20. századon átívelő hatása volt, de ezt az 1910-es években a közvélemény nem látta előre, ugyanúgy, ahogy ma se közismert sok olyan aktuális, új felfedezés, amit a jövőben korszakalkotónak fognak ítélni.
Ne feledjük azt sem, hogy sok régi nagy áttörésről csak az utókor tudta megmondani, hogy mekkora áttörés.
Ki tudja, hogy a mai felfedezések közül melyekből lesz ilyen, amiről majd mondjuk 100 év múlva fognak forradalmi áttörésként emlékezni.
A disznókat kellene megkérdezni, mennyi volt régen és mennyi manapság a félig fedezés?
:)
#9:
Ingyen van. És a félig fedezés azt jelenti, hogy úgy bszlak nyakon hogy csak én élvezem, te nem. :D
Humor ér off lezárva.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!