Lenne értelme mára kihalt fajok (pl Mamut, Mastodon, Dodómadár, stb) újraélesztésére genetikai úton, vagy inkább a jelenleg létező növények és állatok fennmaradására kéne jobban összpontosítanunk?
A mamutokat igen, mert segítenének lassítani a klímaváltozást.
Illetve az olyan állatokat is, mint az óriáslajhárok, ugyanis Amerikában élnek olyan növények, amik úgy evolválódtak, hogy teljesen a lajhárokra támaszkodtak szaporodásban és amikor kihaltak, akkor ezeknek a növényeknek a terjeszkedése megállt és elkezdtek pusztulni, pl. a Yucca brevifolia.
Szóval a megafauna feltámasztása sok esetben szerintem segítene ökológiailag, mert érezhető a hiányuk.
Ráadásul ezek a fajok valószínűleg mind az ember miatt haltak ki, ugyanis a jégkorszakban (amiben most is vagyunk, csak interglaciális időszakában) folyamatosan váltogatták egymást a glaciális és interglaciális korszakok és voltak melegebb időszakok is, mégsem haltak ki, csak miután az ember domináns életforma lett és elkezdett terjeszkedni.
Mondjuk azért mellékesen ez nem így megy, hogy a mamut klónozás helyett fognak a jelenlegi növények és állatok fennmaradásával foglalkozni. Ez költségvetések és kutatási téma felvetések, kidolgozások és elfogadások mentén megy nagyjából. Persze lehetne mondani, hogy ne háborúzzon a világ és a fegyverkezési költségeket fordítsák .... akármire, csak ez nem így megy.
A két felvetett terület teljesen máshol indul és halad végig folyamatában a megvalósítás és kísérletezés felé, tehát a választás nincs meg a kettő között. Sőt nem is zárja ki egyik a másikat, és egyik sem elveszi a pénzügyi forrásokat a másiktól.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!