Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hol bukik meg ez az elmélet...

Hol bukik meg ez az elmélet hogy egy ilyen szerkezettel energiát lehetne termelni?

Figyelt kérdés

Áll a szerkezet egy forgó és egy álló részből, és mindkettőre mágneseket rögzítünk, úgy hogy azok a forgórészt mozgásra késztessék.


Gondolom hogy túl egyszerű ez ahhoz hogy ez a valóságban jó hatásfokkal működjön, de valaki kicsit tudományosabban meg tudja cáfolni hogy mi ezzel a probléma?


2021. jún. 22. 11:36
 1/5 Z003 ***** válasza:
100%

Hát először is be kell vinned egy indító energiát. Amitől a forgórész forogni fog. Ha sikerül úgy beállítani a mágneseket hogy ne ragadjon be akkor a kerék egy darabig forogni fog. Ez a forgás azért lehet becsapós mert viszonylag sok energia befektetéssel sokáig forog, az alacsony ellenállás és a többi mágnes miatt.


Viszont a mágnesek nem adnak bele több energiát, azért mert (nagyon leegyszerűsítve) azt az energia ami a mágnes taszítására hasznosul a mágnes másik pólusából adódó vonzóhatásból ered.


Tehát a rendszerből csak azt az energiát tudnád kivenni amit belevittél. Igazából ez nem hogy csak túl kicsi hatásfokkal működni hanem energia veszteséggel járna. Mivel csak a bevitt energiát tudnád kivenni de azt se 100%-os hatásfokkal.

2021. jún. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Wadmalac ***** válasza:
100%

"mindkettőre mágneseket rögzítünk, úgy hogy azok a forgórészt mozgásra késztessék"

Na EZT fejtsd ki részletesebben, mert itt bújik a kisördög.

Nem tudsz úgy elhelyezni statikusan mágneseket, hogy azok folyamatosan forgást generáljanak.

2021. jún. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Amennyit a mágnes gyorsít a kör kezdetén, a távolodó mágnesen, pont ugyanannyit fog lassítani a kör végén a közeledő mágnesen. Ezzel nem tudsz energiát termelni. Ráadásul a forgómozgás mindenképpen energiát emészt fel, súrlódás, légellenállás, anyagdeformálódás, stb, tehát még a befektetett energia is apránként elszivárog, kidiffundál a rendszerből. Tehát le fog állni a forgás.
2021. jún. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
96%

Az örökmozgókat - különösen a mechanikus és a mágneses típusokat - már sok 100 éve nagyon alaposan megvizsgálták, és már akkor rájöttek, hogy elvileg SEM létezhet ilyen.

Csak ennyi évszázaddal vagy elmaradva tőlük, és nem ártana, ha ezt pótolnád.

2021. jún. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

https://www.youtube.com/watch?v=YIhnZWWmhFk

Szerintem valami Newman motor szerű kütyüt láttál, ilyesmiről beszélsz. A linkelt videót nézd meg, nagyon jól elmagyarázza a srác a lényeget.

2021. jún. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!