Igaz, hogy a kobaltbombabol 1 db is ki tudná irtani az emberiséget, s technikailag lehetséges a megepitese, nem csak elmélet?
Egy darab nem tudna. A kobaltbomba lényege a nagy sugárzás lenne. A Föld árnyékol, ahogyan nem tud egy rádióadótorony vagy egy távközlési műhold az egész Földre adást sugározni, ugyan úgy nem tudná egy kobaltbomba sem halálos mértékben besugározni az egész Földet.
Ráadásul legalább 510 tonna kobaltra lenne szükség az egész Föld kobaltbombával való besugárzásához, az meg a hasadóanyagot és egyebeket nem is számolva is kicsit nagyobb, mint egy bomba mérete.
"A sima, a maghasadáson alapuló atombomba a ledobáskor jóval nagyobbat szól, mint a neutronok által aktivált kobaltbomba. Ugyanakkor viszonylag rövid idő alatt (ez egy hónaptól fél éves időtartamot jelent) az atombomba okozta sugárzási szint az ember számára elviselhető mértékűre zuhan vissza. A kobaltbomba bevetési területe viszont évtizedeken át szennyezett marad: ez nem jelenti azt, hogy aki ide belép, azonnal meghal, de a hosszas tartózkodás már elviselhetetlen szintű sugárterheléssel jár."
"Elméletileg 510 tonna kobalt (Co-59) elég arra, hogy az anyagból egy gramm jusson a Föld minden négyzetkilométerére. Ha pedig feltételezzük, hogy a robbanás után a Co-60 teljesen és egyenletesen beteríti a bolygót, akkor joggal feltételezhetjük, hogy a sugárzás minden emberrel, valamint az élővilág jelentős részével végezni fog.
Szerencsére azóta egy 1957-ben végzett, brit kísérletből kiderült, hogy egyáltalán nem száz százalékos a Co-59 neutronbefogása, tehát nem a teljes anyagmennyiség alakulna át Co-60 izotóppá. Sőt a kísérletben csak aránylag kevés Co-60 keletkezett. A másik ok, amiért az emberiség valószínűleg túlélné egy ilyen fegyver bevetését, hogy a létrejött Co-60 sem egységesen fedné be a Földet, tehát lennének erősebben és gyengébben érintett területek – az élővilág és az emberiség egésze azonban nem veszne oda."
Azért ne feledkezzünk meg arról, hogy nálunk is gyakran esik szaharai homokkal szennyezett eső. A levegőáramlásnak nincsenek korlátai. A magasabb légrétegekben még kevésbé. Továbbá az emberiség sohasem direkt ilyen behatástól hal ki. A fél világ elpusztulása a többieket őskori állapotokba vinné vissza. Azt az ősember simán bírta, a mai kevésbé.
A "kiirtást" soha nem érdemes szó szerint érteni, hanem úgy, hogy pár ezer évet meg kéne ismételni a maradéknak.
Ezzel kapcsolatban már leírtam sokszor, hogy NINCSEN ismétlés!
Az emberiség maradéka legjobb esetben is középkori viszonyok közé kerülne, ahonnan viszont többé NEM kerülhetne ki!
Mivel már nincsenek nyersanyagok, sem energia. Fa és víz lenne, semmi más.
Pár millió évig elélhetnénk így, aztán kipusztulnánk.
Egyáltalán semmiféle szén sincs.
Faszenet lehetne készíteni. Abból meg annyit nem lehet, amennyi egy nagyobb flottához kéne. Túl drága lenne hozzá.
Kuriózum lehetne, amit évente egyszer indítanak be, az Új Világ ünnepén.
De csak akkor, ha nem lesz tudománygyűlölet, és mindent elöntő bigott vallás.
Semmi köze ennek a gőzmozdonyhoz.
Inkább írd le részletesen, ha holnap nincs házad, nincs csatorna, nincs villany, nincs semmi, nincs élelmiszerbolt, a közeledben, akkor mit teszel. Mikor halsz éhen, mikor fagysz meg, vagy egyszerűen mikor őrülsz meg a tehetetlenségtől.
Ne úgy általában mesélj, hanem így kezdd: észhez tértem a robbanás okozta sokkból, rájöttem, hogy nem haltam meg. Irtózatos szerencsémre semmim sem tört. Körülnéztem...- na innen folytasd.
Azt hiszem, a mai napod nem lesz elég az elmélkedéshez.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!