Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért kerül ennyibe egy...

Miért kerül ennyibe egy Bresser biolux nv 20x-1280x mikroszkóp?

Figyelt kérdés
2021. jún. 22. 08:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom mert a szemüveg se egy kis üveglap árába kerül
2021. jún. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én 43 ezertől 62 ezerig láttam az árát a google találatok között. Egy amatőr mikroszkópért szerintem ez még nem is olyan szörnyű, a laboratóriumokban használt komolyabb mikroszkópot több százezerbe is kerülhetnek. (Konfokális, fluoreszcens mikroszkóp pedig milliós tétel.)


Arra mondjuk kíváncsi lennék, hogy az 1280-szoros nagyítást honnan szedték. A legnagyobb nagyítású szemlencséje 16-szoros, a legnagyobb tárgylencse 40-szeres. A kettő szorzata 640, nem 1280.

2021. jún. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Mojjo ***** válasza:
100%

Márhogy mitől ilyen olcsó?

Nyilván nem kell csodát várni tőle. Belépőszinten otthonra oké.

2021. jún. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%
#2: Valószínűleg az optikai folyadékot is hozzászámolták, azzal (közel) kétszeresére lehet növelni a nagyítást.
2021. jún. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2021. jún. 22. 14:38
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
#4: Egyrészt nem adnak hozzá immerziós olajat, másrészt ha jól emlékszek az egyetemi mikroszkópia előadásra, a 40x objektívnek nincs is olyan numerikus apertúrája, ami indokolná az immerziós olaj használatát. De ha jól tudom, az immerziós olaj különben is az optikai feloldó képességet javítja, nem a nagyítást.
2021. jún. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Marci71 ***** válasza:
100%

"Arra mondjuk kíváncsi lennék, hogy az 1280-szoros nagyítást honnan szedték. A legnagyobb nagyítású szemlencséje 16-szoros, a legnagyobb tárgylencse 40-szeres. A kettő szorzata 640, nem 1280."

Van hozzá ún. Barlow-lencse ami kétszerezi a nagyítást. A felbontás ettől még nem nő tehát értelme nincs ( nem véletlen hogy komolyabb mikroszkópnál nem alkalmazzák )

"#2: Valószínűleg az optikai folyadékot is hozzászámolták, azzal (közel) kétszeresére lehet növelni a nagyítást."

Nincs ilyen, ha az immerzióra gondolsz az a felbontást növeli nem a nagyítást , de csak kimondottan immerziós lencsékhez szabad használni( azokhoz kell is), ezen nincs ilyen.

Egyébként nem ajánlanám ezt a típust, bár még soha nem próbáltam, de sok rosszat olvastam róla. nem túl jól korrigáltak a lencséi ezért rossz a felbontása , ami fontosabb mint a nagyítás.Szóval én inkább valami normális mikroszkópot javasolnék pl. ezt :

[link]

Ez több okból is jobb. Jobbak a lencséi van kondenzora .

2021. jún. 23. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Miért kerül ennyibe a kenyér?!
2021. jún. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
nálunk 360 a kenyér
2021. jún. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Marci71 ***** válasza:
Hogy a tulajdonképpeni kérdésre is válaszoljak, azt tudni kell az optikai cuccok mindig drágák voltak.Nézz meg egy normális fényképezőgép objektívet mennyibe kerül, csak úgy repkednek a százezrek. Ma hobbi mikroszkópos szemmel nagyon szerencsés korban élünk mivel kaphatóak olcsó kínai mikroszkópok. Ilyen régen nem volt, nekem 50-60 éves használt mikroszkópjaim vannak amik ma emberi áron kaphatóak, de amikor gyártották bizony egy családi ház árába kerültek. Viszont ma is tudnak mindent amit akkor tudtak. Rendesen meg vannak csinálva , a mikroszkóptest bronzból van szinte örökké tart. A mai olcsó kínai mikroszkópok ( ebben a 600000 ft-os kínai is benne van)olcsó anyagokból és jóval kevesebb odafigyeléssel készülnek. Egy mai belépőszintű Zeiss 750000 Ft-nál kezdődik és ez még semmi pluszt nem tud csak Zeiss. A mai kor technológiája pl. egy konfokális mikroszkóp 30000 eurótól indul a határ a csillagos ég. Ez a Bresser mikroszkóp viszont a játékmikroszkóp kategória ( a korrigálatlan objektívjei és a hozzáadott kacatok ( csipesz stb.)miatt ) annak egyébként tényleg kicsit drága, sokan így is megveszik mert nincsenek tisztában azzal hogy játékmikroszkóp . Kb 30000-ért egyébként már lehet új kínait kapni ami ugyan minimális dizájnú ( se kondenzor, se világítás, se tárgymozgató és persze monokuláris egyenes tubusú) de jobb képe van mint ennek.
2021. jún. 27. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!