Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Működne-e az ha valaki kilőne...

Működne-e az ha valaki kilőne egy nagyobb rakétát akár atomot és azt még a levegőben becsapódás előtt megfagyasztaná valami pl mágia vagy bármilyen valós dolog a lényeg hogy az egész rakéta megfagyna vastagon na most ekkor a rakéta nem robbanna fel?

Figyelt kérdés
kb ilyen szinten [link]

2021. máj. 25. 23:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%

Mágia?

Nagyon vicces vagy...

igen, működne. Mivel minden készüléknek van egy alsó működési hőmérséklete, ezért - ha sikerülne megfagyasztani - a robbantó szerkezet nem működne, a bomba nem robbanna föl.

Természetesen ehhez egy szokásos mélyhűtő igen kevés lenne!

2021. máj. 25. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Z003 ***** válasza:
94%

Vannak lézereken alapuló technológiák hűtésre. De azokat ilyen applikációban még nem használják, nem tudom hogy azért mert elméletben sem lehetséges vagy csak simán még nem elég fejlett ez e technika.


Ha sikerülne megfagyasztani egy rakétát akkor a meghajtása megállna de még maradna lendülete. Ha elég alacsony hőfokra lehűl akkor lehet hogy nem robban fel. Viszont ha nem folyamatos a hűtés akkor a súrlódás lassan melegítené és a becsapódás is elég sok energiát alakít át hővé ami berobbantatja.


Az atombombánál más a helyzet a magreakciókat is befolyásolja a hőmérséklet viszont sokkal kevésbé mint a hagyományos robbanószereknél. ha a bombában a két fél radioaktív anyag megközelíti egymást és átlépi a kritikus pontot, akkor azt már semmi nem hűti le.

2021. máj. 26. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

1-es nem értem miért vicces... -_-

azért is mágia alapon egyrészt mivel ilyen technológia nincsen

ha technológiával kellene megnevezni akkor amit a 2-es mondott azaz lézer

ja igen lehet azt még hozzá kellett volna tennem hogy ez a fagyás kb másodpercek alatt történne... éppen ezért is írtam mágiát tudjátok mint sub zero jég labdája ":D

persze oké lehet vicces az egész de ettől függetlenül létezik már most is gyors fagyasztás főleg vákuumban)

2021. máj. 26. 01:15
 4/16 anonim ***** válasza:
82%

Bár a való életben ez tényleg nevetséges felvetés, én biztos vagyok benne, hogy a kérdező tisztában van vele, hogy mágia nem létezik.


Ez esetben azonban a kérdés az, hogy mi lenne e fiktív történetben a mágia korlátja. Vonatkoznak rá a hatás-ellenhatás törvényei? Vagy abszolút mozdíthatatlan a fizikai erők számára?


Mivel a robbanásra továbbra is vonatkoznak a fizika törvényei, a mágikus burokban folyamatosan növekedni fog a csapdába zárt energia. Ha a mágia korlátlanul képes ennek ellenállni, vagy az ereje meghaladja a bomba által felszabadított energia mennyiségét, akkor lényegében lesz egy fekete lyukad, ami furcsa módon nem fejt ki gravitációs vonzást, csak magában tartja, amit magában tart. Ha a mágia megszűnik, ez az energia azonnal felszabadul, és a robbanás bekövetkezik.


Ha azonban továbbra is látni lehet a levegőben megállt rakétát, az azt jelenti, hogy a mágiaburok a fényt átengedi. Ebben az esetben a robbanás fényhatását is. Tehát az atomvillanás így is megtörténik, és a bomba hőhatása is érvényesülhet, hiszen az is nagyrészt infravörös fény. Ezek aztán kiváltják az atomrobbanás többi hatását, mint pl. a lökéshullámot. Tehát a mágia nem sokat fog megállítani az atomrobbanásból. Talán a szétszóródó sugárzó anyagot visszafogja kissé.


Más a történet persze, ha a "fagyasztás" még a robbanás előtt bekövetkezik, és így a bomba nem képes elműködni. Akkor csak ott fog lebegni az égen.

2021. máj. 26. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

oké tisztázzunk tudom hogy nincs mágia!

pusztán mint történet/fikcióként jutott eszembe ez az ötlet pl mágia vs technológia

és ebben az esetben a mágia is a fizikai szabályoknak tesz eleget annyi különbséggel hogy akarat szerint lehet irányítani mert hát tod mágia

pl egy jég varázslatnak tudod az alakját formálni a hőmérsékletét a méretét (megfelelő varázserővel de ez már lényegtelen és amint létrehozod az onnantól fogva jégként viselkedik max annyi hogy tudod lebegtetni stb)

a lényeg hogy itt egy instant szupergyors fagyás lenne mivel ez jelenleg nem lehetséges

és igen még robbanás előtt történne

viszont nem lenne a levegőben hanem ugyan úgy zuhanna le csak meg lenne fagyva vagy átfagyva (attóé függően hogy az adott fém mennyire hőálló)


és igen azt tudom hogy ha a robbanáskor fagy (vagy csak a külső váza és a belseje érintetlen) meg azzal csak a bent lévő erőt tartja vissza de ugyan úgy felrobban megolvasztva/megtörve a jeget

2021. máj. 26. 01:43
 6/16 Wadmalac ***** válasza:
88%

Éppenséggel atombombát viszonylag könnyű megakadályozni a robbanásban.

Az akciófilmekben mindig állatira szenvednek vele, melyik drótot vágjam, hogyan hackeljem... valójában az atombomba egy annyira bonyolult, működésében annyira precízen szinkronizált szerkezet, hogy totál laikus belekotorászással is sokkal előbb rontod el, minthogy beindítsd.

Kismillió módon meg lehet akadályozni a beindulását, éppen arra van építve, hogy semmiképp ne tudjon hiba esetén magától beindulni, nem arra, hogy ne lehessen hatástalanítani.

Ha valaki abba az irreális helyzetbe kerül, hogy egy időzített atombomba mellett ragad, a hatástalanításhoz kábé annyi szakértelem kell, hogy a burkolatát ki tudd nyitni, aztán simán bármi szerkezetet, amit bent látsz, bakanccsal széttaposni és kész.

És ezzel még a sugárzó anyagnak sem jutsz a közelébe, mert az igen jól be van csomizva.


Egy hagyományos robbanószeres bomba sokkal problémásabb, általában bármilyen durva behatás eredménye lehet robbanás.


Általánosan nem a mélyfagyasztás a legjobb semlegesítés, egyes robbanóanyagok beindulása ellen vagy az elektronika lebénítása révén működhet, de csak speciális esetekben.


Egy feléd repülő rakéta komplett mélyhűtése másodpercek alatt valószínűleg mindig is fikció marad.

2021. máj. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Igen éppen ezért is kérdeztem hogy ekkor mennyire lehetséges le fagyasztani az elektronikát vagy azokat az elemeket amik a gyújtást alkotják…

De valamiert könnyebb volt nem a kérdésre felelni oke megértem

Csak a rend kedvéért az átlagos bombák alapanyaga általában nitroglicerin ezért is érzékeny az ütésre vagy pedig valamilyen plasztik alapú amihez viszont meg kell egy külső robbantó

Nukleáris bomba esetében kettős rendszer van azaz van egy alap bomba benne ami felrobbantja a hasado anyagot azaz növeli a kritikus pontot és a nyomást/sűrűségét általában ezek hidrogén bombák azaz fúziós bombák…

2021. máj. 26. 15:50
 8/16 anonim ***** válasza:
84%

"fúziós bombák"

Ne keverd a dolgokat.

Egy fúziós bomba felrobbantásához általában kell egy fissziós bomba (ezt hívják "atombombának", a másik a hidrogén bomba) - ehhez pedig kell egy közönséges bomba.

Tehát a fúziós bombában minimum 3 bomba van, de ha a közönséges bombához is kell egy gyutacs, akkor már 4.

2021. máj. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha szó szerint értetted a megfagyasztást, azzal valószínűleg meg lehet állítani egy atomfegyvert. A robbanóanyagok ugyanis bizonyos hőmérséklet alatt elvesztik a robbanóképességüket. Tűzszerészek gyakran hatástalanítanak bombákat, főleg terroristák barkácsbombáit úgy, hogy bőségesen meglocsolják a töltetet folyékony nitrogénnel. Az elektronikai alkatrészeknek sem tesz jót, ha mínusz százvalahány fokra hűtik őket. Egy ballisztikus rakéta robbanófejét természetesen extrém terhelés elviselésére tervezik, de ha egy fiktív történetben egy varázsló hirtelen -300 fokosra hűti az egészet, akkor nem fog felrobbanni, mert az atomrobbanást elindító hagyományos töltet nem tud működni.
2021. máj. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

9-es annyit hozzá tennék hogy azért -300 már nem igen lehetséges mert az abszolut nulla 273 fokon van azaz ez az a hideg aminél az elemi részecskék teljesen elvesztik a mozgásukat energiájukat

persze igen fiktív dolog pár másodperc alatt fagyna meg kb olyan szinten mint az a töltény a képen

2021. máj. 26. 19:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!