Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi a különbség a két fajta...

A nagy Levin kérdése:

Mi a különbség a két fajta között?

Figyelt kérdés

Van a ceruzaelem (AA), és az azonos méretű és megegyező névleges feszültségű (1,5 Volt) tölthető akkumulátor.

Bár mostanában nem találkoztam vele, de régebben több termékre rá volt írva, hogy tölthető elem nem használható hozzá. Mi az a különbség a kettő között, ami miatt az egyik termékhez jó, a másikhoz pedig nem a tölthető verzió?


2021. ápr. 25. 02:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne.
2021. ápr. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
az akksi kisebb feszt, talán 1,2 voltot ad le!
2021. ápr. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm szépen a választ!
2021. ápr. 25. 10:42
 4/12 anonim ***** válasza:
Ott erdekes ez ahol toltore rakod a keszuleket. A telefon pl ilyen. Ott csak toltheto elem a jo. A vonalas kezibeszelorol van szo.
2021. ápr. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

#4 olyan készülékre gondoltam,amibe 1,5 Voltos AA, elem való,ahol nem a készüléken keresztül töltöd, hanem külön töltője van az akksiknak.

Pl. távkapcsoló, vagy elemlámpa. Régebben (lehet, hogy mostanában is) némelyikre rá volt írva, hogy tölthető elem nem használható hozzá.

De kettes már megválaszolta a kérdést.

2021. ápr. 25. 17:56
 6/12 anonim ***** válasza:

Nekem pl a hőmérő állomás érzékelőjére, ami a kinti mérőegység, abba csak egy db AAA elem van.

Ha fullos akksit rakok bele, akkor akkor max napokig működik.

Elemmel meg sokáig.

2021. ápr. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
#6 nem tudom, azt, hogy fullos a márkára, vagy a kapacitásra értetted, de azt én is észrevettem,hogy a tölthető jóval hamarabb lemerül, mint egy hagyományos elem.
2021. ápr. 25. 19:05
 8/12 anonim ***** válasza:

A márka (majdnem) mindegy az akku fizikai adottságai a döntők.


Ffullos alatt úgy értem, hogy még új, szóval nincs lecsökkenve a "kapacitása", és teljesen fel van töltve.

2021. ápr. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Rendben, csak nem mindegy, hogy 500, vagy 2800 mAh a kapacitása.
2021. ápr. 25. 19:24
 10/12 anonim ***** válasza:
de majdnem mindegy, kb 1,2 voltnál többet nem fog leadni egy akku.
2021. ápr. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!