Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Mi a különbség a roguelike és...

Mi a különbség a roguelike és roguelite ok között, milyen játékokat ajánlanátok egy totális kezdőnek, milyen tanácsokat adnátok és végül minek mondták ezekre a fajta játékokra, hogy szadisták?

Figyelt kérdés
Lehet megmondjátok, hogy gugli a barátom de én a ti tapasztalataitokra vagyok kíváncsi.
2021. jan. 25. 22:15
 1/1 anonim ***** válasza:

Minél inkább hasonlít egy játék az 1980-as Rogue-ra, annál inkább roguelike :)

Jellemzői például:

-véletlenszerűen generált labirintusok

-RPG elemek és általában egy karaktert irányítasz

-körökre osztott

-grid(rács)-alapú mozgás

-permadeath: menteni nem tudsz, max kilépésnél megjegyzi az állásod a játék és ha meghalsz, kezdheted a legelejéről - főleg ebből ered a szadista jellegük

Továbbiak: [link]


Ilyenek pl: Dungeons of Dredmor, DoomRL, ToME4, Dungeon Crawl Stone Soup


Roguelite: Szerintem ez inkább csak egy jelző, nem külön játékműfaj. Bármelyik játék lehet roguelite, ha random generált pályákat és permadeath-et adsz hozzá. De általában még a permadeath-et sem veszik szigorúan, vannak dolgok amiket unlockolhatsz és megmaradnak a későbbi végigjátszásokra is.

Javasolni nem tudok, mert milliónyi roguelite van, egymástól teljesen eltérő játékmenettel, nézd meg a steamen milyen játékok vannak a címke alatt. Sajnos sokan ezeket is roguelike-nak hívják, ami elég zavaró tud lenni.

2021. jan. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!