Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » 0,5mm átmérőjű tömör réz...

0,5mm átmérőjű tömör réz vezeték, 220 volton hány amperrel terhelhető?

Figyelt kérdés
2021. márc. 14. 15:24
 1/6 A nagy Levin ***** válasza:
56%

Itt meg tudod nézni:


[link]

2021. márc. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Szirty ***** válasza:

Attól függ milyen körülmények között.

Ha mondjuk 0.5mm-es zománcozott huzal egy transzformátor tekercsen, akkor maximum 0,589A árammal terhelhető.


A nagy Levin által linkelt oldalon nem tudod megnézni, mert az ott található táblázatban nincs benne a 0,196 mm2 keresztmetszetű vezető, ami ugye a 0.5mm átmérőből adódik.

2021. márc. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kösz!

Már találtam másik táblázatot, ahol az átmérő is volt az adatok közt.

JÉs ja, kb 0,59 A és így 130 wattot bír el.

2021. márc. 14. 16:38
 4/6 A nagy Levin ***** válasza:
Bocs, én az "átmérő" szón átsiklottam. Automatikusan keresztmetszetre gondoltam.
2021. márc. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

[link]

Ez alapján is "0,589 A". A feszültség (gondolom ~230V) inkább a szigeteléshez fog kelleni.

2021. márc. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha transzformátorban vagy fojtótekercsben használják és a megengedett áramsűrűség J=3 A/mm², akkor I=J·A=3·0,196=0,59 A. Egészen kicsi transzformátorokban esetenként nagyobb áramsűrűséget is megengednek, akkor az áram is nagyobb lehet, de ennek ára, hogy jobban melegszik a tekercs. A szabadban kifeszítve nagyobb árammal terhelhető, mert ilyenkor jobbak a hűlési viszonyok, mint egy tekercs esetén.

A megengedett terhelőáram több dologtól is függ, például a transzformátor belső tekercsének hűlési körülményei rosszabbak, mint a külső tekercsének, egy vastagabb tekercs rosszabbul hűl, mint egy vékonyabb.

Magyari Béla: „Rádiótechnikai zsebkönyv” című könyvében is szerepel az adott áramsűrűségre számított huzalátmérő táblázat, és ott egyáltalán nincs kiemelve a 3 A/mm²-es áramsűrűség, mint valami „betartandó” maximális érték.

2021. márc. 15. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!