Sodrott rézvezeték 2.5-es vagy 4-es vezetékkel oldjam meg az elosztó doboznál az átkötéseket terhelhetőség miatt?
az új szabály szerint 10amperhez 1,5mm2-es ,16amperhez 2,5-es , 20amperhez 4-es kell. Ez azért van,hogy esetleges állandó maximális határterhelésnél ne a vezetéked égjen le,hanem a kismegszakító kapcsoljon le(gondolom legalábbis,hogy azért).
3.oldalon van egy táblázat. a jobb oldalán a biztosíték(kismegszakító) amperban, bal oldalt a vastagságok meg egyebek. Cu a réz. Al-al meg ne foglalkozz, olyat már nem érdemes használni,mert hosszú ideig tartó áramfelvételnél már túlmelegszik(>5h).
Az a linkelt táblázat vagy 8 ève hatálytalan már.
1,5 vezetèk 13A; 2,5 vezetèk 17A; 4 vezetèk 23A; 6 vezetèk 29A.
Ennek a fènyèben a kismegszakítók előtt 4-essel, a kismegszakítók után kismegszakító èrtèke alapján. De maradhatsz egysègesen 4 nèl.
Használj iker èrvèget a dupla bekötèshez.
Gondolnám, az teljesen világos, mi az annyi.... A megengedett terheléssel egyező amperitású, vagy a csökkenő irányban legközelebbi található amperitású alkalmazható.
Igaz ugyan, hogy a fentebbi 13-17-23-29 A sor az meg falban elhelyezett csőben 3 terhelt vezeték esetén igaz, ami köszönő viszonyban is alig van elosztószekrényen belüli huzalozással, de nagyon kicsire nem nézünk. :)
(És az is igaz, hogy egy normális áramkörben a fázis-nulla-PE hármast csak a villamosságtanilag kihívásokkal küszködők tekintik 3 terhelt vezetőnek, de ez lett a tévhiten alapuló közmegegyezés kis hazánkban. :) )
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!