Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Lehet-e egy 12v-os elemmel...

Lehet-e egy 12v-os elemmel működtetni egy kb 50cm-es led világítást ami az előszobabútorba van beépítve?

Figyelt kérdés

Előre is bocsi ha hülye a kérdés.

Van egy előszobabútor amihez van egy kis világítás, amit elvileg konnektorba kéne bedugni, csakhogy a környéken nincs konnektor, hosszabítóval pedig messziről kéne áramot odáig vinni ami nagyon csúnyán nézne ki.

A kérdés hogy ha rákötnék a dugvillára egy 12v-os elemet, akkor működne vagy nem. Tudtok valami jó megoldást?

Köszi az értelmes válaszokat. :)



2021. jan. 5. 14:42
 1/4 Wadmalac ***** válasza:

Nem tudjuk, milyen tápfeszről megy a ledsorod, mit kap a 230 V-os tápról.

Nem tudjuk, hogy a tápod trafó vagy szakaszos üzemű táp.


De 95% biztonsággal állítom, hogy nem működne.

Még ha szakaszos üzemű táp is, ami elvileg a 230V AC helyett a kimeneti CD tápértékkel hajtva elvben működne is, nem tudom, milyen simítókondikkal, egyéb elektronikával, feszültségszabályozással van ellátva, szerintem a kristálytiszta 12 V DC sem megy át.


Vannak 12 voltos LED szalagok, ha ez pont olyan, akkor a dugvilláról és tápról levágva, közvetlenül az elemről hajtva menne.

Ha 12 voltos.

Mert van 5 voltos is meg nem tudom még milyen.


Megoldás, ha nem értesz az ilyen kis otthoni elektronikákhoz, nem tudsz otthon forrasztani stb.?

Akkor is van. Békén hagyod ezt a LED lámpát és veszel egy elemeset.

Ez majd jó lesz oda, ahol van konnektor.


Ha ezt teszed fel, kapcsolóval sem kell bajlódnod, mozgásérzékelős.

[link]

2021. jan. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
12 VDC van raírva. Forrasztani tudnek az nem gond. De lehet igazad van és inkább nem nyúlok hozzá. :D
2021. jan. 5. 15:35
 3/4 anonim ***** válasza:
A bútorban benne, és olyan világítás, ami a látásra szolgál, nem pedig a járási giccsverseny második helyezésére? Olyan van, felragasztható, mozgásérzékelős, 3 db AAA akkuval működő. Persze, havonta tölteni kell.
2021. jan. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Wadmalac ***** válasza:

"Forrasztani tudnek az nem gond."

Akkor meg rendelhetsz Kínából 12 voltos LED szalagot fillérekért, akkorára szabod, amekkorára akarod, külön van még rendelhető 200 forintos nagyságú mozgásérzékelő is fillérekért.

Összerakhatsz ezekből a szekrény ÖSSZES praktikus helyére külön lámpát kábé annyiból, amennyiért linkeltem azt az egyet.

2021. jan. 6. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!