Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Lecsapná a biztosítékot a...

Lecsapná a biztosítékot a számítógép?

Figyelt kérdés

Eléggé laikus vagyok ebben a témában, ezért is fordultam hozzátok. Adott egy konnektor ami csak 6 amper leadására képes. Ha rácsatlakoztatok egy olyan számítógépet ami 650 wattos tápegységgel rendelkezik, akkor lecsapná a biztosítékot?


A konnektorba csak ez az egy eszköz lenne bedugva. A konnektor pedig akkor 1380 wattig bírja a terhelést, mivel 6 amper leadására képes max. Legalábbis jelenleg így gondolom. Ti mit gondoltol erről? Ha valamit rosszul írtam akkor kérlek javítsatok ki :D



2020. dec. 10. 21:56
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Nem fog felvenni 650W-ot a gép, ez a tápegység maximális leadott teljesítménye. De ha csak nem kripto valitát bányászol nem fog felvenni tartósan ennyit. Még a nagyon intenzív játékok esetén is ritkán megy 200-250W fölé a tényleges fogyasztás. (mondjuk itt már függ, hogy pontosan mlyen hardvered van).
2020. dec. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
A 650 W teljesítmény 2,83 A-nek felel meg, ami a 6 A-nek a fele sincs, így nem sok esély van rá, hogy leold a kismegszakító. Ahogy 1-es írta, a tényleges teljesítmény ennél jóval kisebb, akkor pedig szinte biztosan nem old le a kismegszakító.
2020. dec. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 EagleHUN ***** válasza:
74%

Ahogy előzőek írják.


Részletezem egy kicsit miért is vannak ekkora tápok a számítógépekben ha nem is vesz fel annyit.

- Kapcsolóüzemű tápegységeket használnak, és ezeknek idő kell hogy lekövesse a terhelésváltozásokat.

- A pc azon belül is a CPU és GPU viszont kifejezetten kiugrásszerűen fogyaszt. Hirtelen ugrál fel és le a fogyasztásuk.


Szóval ez egy kifejezetten rossz párosítás és így kompenzálták ki hogy a kapcsolóüzemű tápnak legyen ideje lekövetni a hirtelen teljesítményváltozásokat.

Ugyanis ha minél nagyobb annál kevésbé lesz érzékeny arra ha a teljesítményének töredékén hirtelen ugrások vannak.


Simán elmehetne bármelyik pc fele ekkora teljesítményű táppal is, ha nem kapcsolóüzemű lenne.

De ha egy feleekkorát beteszel a gépedbe az is elindul csak amikor mondjuk bekapcsolod a járékot vagy a photo soppot bitkoin bányát etc... akkor előfordulhatna hogy a felvenni kívánt csúcsteljesítmény nagyobb mint amit éppen le tudna adni. Ettől leesik a feszültség. Amitől a gép leállhat lefagyhat, újraindulhat.

Egyszóval nem lenne stabil.


Na ezért kellenek ekkora tápok a gépekbe.


De ahogy előzőek mondják a hosszútávú stabil fogyasztás 200-250W hardware -től is függ. De ezt a legerősebb vas sem haladja meg mondjuk órás léptékben, vagyis átlagértékben.

Nano secundumos léptékben lehet hogy olykor olykor felugrik akár 500w -ra is ki tudja, de olyan rövid ideig sokat nem számít és nem is pörgeti a meg a mérőórát sem.

2020. dec. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
14%

Eddig voltak az elméleti szakemberek.

A valóság meg az, hogy bizony ez a táp BEKAPCSOLÁSKOR lecsaphatja a biztosítékot, ha az elég gyors.

A másik, hogy könnyen lehet, hogy az a konnektor össze van kötve még néhánnyal, amiről esetleg nem is tudsz.

Kapcsold le azt a biztosítékot, aztán nézd meg, mi nem működik még.

2020. dec. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%
Várjunk már emberek! Azt mondja a kérdező, hogy a konnektorja 6 A leadására képes, én ezt úgy értelmeztem, hogy 6 A terhelhetőség van a konnektorra írva, nem pedig úgy , hogy egy 6-os kismegszakítóra van kötve. Mert lehet akár 16-osra is, és az akkor se feg leoldani, ha 15 ampert vesznek ki a konnektorból , legfeljebb az lefüstöl .
2020. dec. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
10%
#4 te hol tanultál ilyet? Bekapcsoláskor miért csapná le egy tápegység a kismegszakítót? Nem induktív terhelést akasztasz rá...
2020. dec. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
32%

Tudod, nullára pontozni és UTÁNA kérdezni az erkölcstelenség.

A kapcsoló táp MAGA az induktív terhelés bekapcsoláskor.

2020. dec. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
46%

Na akkor szedjük rendbe a dolgokat.

Ha a tápegységet bedugod a hálózatba, vagy a tápegység főkapcsolóját felkapcsolod, akkor a táp nem indul el, csak az AC oldali pufferkondikat tölti fel. Mivel a kondikra egy diódahídon keresztül egyenirányított feszültség kerül, a fogyasztó a hálózat felől szemlélve kapacitív jellemzőket mutat.

Ha a feszültség alá helyezett tápegységet indítod el, az nem a klasszikus, nagy áramlökéses módon fog indulni, hanem lágy indítással... Mikroprocesszor (vagy valamilyen, erre tervezett integrált áramkör) vezérli ezeket a folyamatokat, a DC oldal visszacsatolásával. Nem lehet túllövés az elején, mert azzal a PC elektronikáját is kinyírná a táp.

2020. dec. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
27%

A tápok többsége elindul, viszont csökkentett üzemmódban, csak a készenléti 3V-ot adja. De sok olyan is, van, amelyik ténylegesen el is indul, aztán majd a BIOS eldönti, mit csináljon. Ez meg 1 mp. körül van, ezalatt azért van áramlökés a bemeneti oldalon.


Viszont abban igazad van, hogy amit írtam, azt még régebbi, AT táppal tapasztaltam. Az meg elindul, azt' kész.

2020. dec. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A nagy Levin ***** válasza:
65%

16 Amper lesz az a konnektor, hacsak nem valami gagyi kínai vacak. Azt, meg hogy leold-e a kismegszakító (és nem biztosíték) azt a kismegszakító terhelhetősége és karakterisztikája szabályozza. A konnektor, ha túl van terhelve max összeolvad, esetleg kigyullad. Ugyanez vonatkozik a vezetékre is.

Persze valószínűleg nem egy konnektor van egy kismegszakítóra kötve,hanem több fogyasztó is. Ezek együttesen akàr túl is terhelhetik a kismegszakítót és akkor leold.

2020. dec. 12. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!