Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Elfelejtem a régen tanult...

Elfelejtem a régen tanult matematika anyagait?

Figyelt kérdés
Jelenleg elsőéves tanuló vagyok mérnöki szakon egyetemen. Egyik nap egy középiskolás barátom megkért hogy segítsek neki egy dolgozatban (exponenciális egyenletek) és semmire sem emlékeztem szinte. Aki nagyon jó matekból van hogy "elfelejt" dolgokat?

2020. nov. 27. 13:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Amit nem használsz, egy idő után elkopik.
2020. nov. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
30%

Valószínűleg azért, mert nem tanultad meg rendesen.

Egyébként az exponenciális egyenletek pont, hogy a könnyebb részek közé tartoznak.

2020. nov. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Amit nem használsz, azt könnyen elfelejted. De nagyságrendekkel gyorsabban újra meg tudod tanulni.
2020. nov. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én a középiskolai anyagból nem nagyon felejtettem. Akkor volt a legfogékonyabb az agyam, és mindent elsajátítottam belőle. Néha ránézek az emelt szintű matekérettségi feladatsorára, és ma is ugyanúgy meg tudnám írni 100%-ra, mint 2006-ban.


Az egyetemi matematikából viszont rengeteget felejtettem, messze nem úgy mélyültek el az ott tanultak, mint a gimiben.

2020. nov. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Baluba ***** válasza:

A középiskolai matekból semmi nem felejtettem el, pl kör egyenlete ugyan olyan triviális számomra, mint az, hogy 3x4=12.


Amit elvesztettem, az a rutin. Pl amikor gimnáziumban tömegesen jöttek a másodfokú egyenletek, akkor fejben oldottam meg őket, lusta voltam leírni. Ez ma már nem megy könnyen, de a megoldóképletet soha nem fogom elfelejteni. Hasonlóan a versenyeken szükséges kreativitás, illetve gyorsaság sem olyan jó, mint akkoriban, mert nem használom manapság.

2020. nov. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Amit az ember nem használ sokáig, elfelejti a részleteit. A matematika annyira hierarchikus tárgy, és olyan fontos a megértés benne, hogy a felidézés később is ezen múlik. Tíz húsz éve nem használt dolgok, ha értettük, pár perc ránézés után visszajönnek. A rutinhoz persze ismét kell a gyakorlás, de valaminek az elmagyarázása megy. Ezért vannak most is elérhető helyen az egyetemi tankönyveim.
2020. nov. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, a kettes válaszolónak annyit, hogy igen, simán elképzelhető hogy nem tanultam meg rendesen, viszont 15 perc után minden visszajött szerencsére. Ti milyen gyakran ismételtek át dolgokat?
2020. dec. 1. 17:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!